Home - FAQ - Search - Memberlist - Usergroups - Register - Profile - Log in to check your private messages - Log in
 
ispitivanje javnog mijenja:-)

 
Post new topic   Reply to topic    mini club zagreb Forum Index -> Styling
View previous topic :: View next topic  
Author Message
riki88888888
Mini Owner


Joined: 28 Sep 2007
Age: 46

Mini: Mk3 1000 1972
Posts: 278

PostPosted: Fri Aug 31, 2012 4:03 pm    Post subject: ispitivanje javnog mijenja:-) Reply with quote

Kod velike vecine ljudi koji ne pripadaju mini zajednci nekako se ustalilo pravilo da mini mora imati bijeli ili crni krov....
e sad mene nekako zanima kako vi gledate na to pogotovo vi doajeni mini scene:issigonis,Fakin ,lilihip... Smile
_________________
Krajnji rok je IMM 2013:-)))
Back to top
View user's profile Send private message
mojito minimal
Mini Owner


Joined: 27 Feb 2010
Age: 45

Mini: mk 3 terapeut custom,mk3 alan ford mini
Posts: 439
Location: dalmacija

PostPosted: Fri Aug 31, 2012 4:51 pm    Post subject: Reply with quote

ko kaže da mora?!
stvar je osobnih preferenci....ali...to im je nekako zaštitni znak....jer kad vidim one novije škode fabije sa drugačijom bojom krova od ostatka auta bljuje mi se! Bad
ali onda opet,stil i ukus je nešto o čemu se nebi trebalo raspravljati,jelte...
_________________
Built,not bought
Back to top
View user's profile Send private message
issigonis
Mini Owner


Joined: 20 Feb 2010
Age: 45

Mini: inno cooper 1300,inno cooper 1300export,Red Hot,MK3 1000,inno cooper 1300export(Seneffe)
Posts: 1536
Location: Novi Zagreb-Zagreb

PostPosted: Fri Aug 31, 2012 7:15 pm    Post subject: Reply with quote

Ha!!! često sam sa Fakinom pričal o bojama za miniće. znali smo u za...anciji reč da je najljepši crvreni sa crvenim krovom i crvenim trakama Crazy ...ak se radi o innocenti cooperu 1300,nekak mi mora biti dvobojni. kao i rover cooper modeli. opet ak je somača u nekom mk3/4 stilu onda mi je najdraži u jednobojnoj klasičnoj izvedbi. ovisi kak si čovjek slaže auto. zato moraš imat par komada Smile

međutim u razgovoru sa ljudima koji nemaju miniće ili ih posjeduju ali nemaju neki interes za povjest modela (samim time vjerujem da nisu aktivno uključeni u mini scenu) nekak se uvriježilo da su "kuperi" imali bijeli (ili crni) krov i to je to. kao što i hrpa ljudi ove naše miniće zove minićima (90% veli minimoris Smile ) dok ovu bmw žgadiju zovu Cooperima i čude se kad saznaju da se Cooper počel delat '61.

da je bmw tu dosta kumovao kuži se i po tome kaj nisam u ovih 10tak godina vidil niti jednog binija da nema crni/bijeli krov. ali se isto tak sječam '90tih ,znači prije bmwa da je hrpa ljudi pričala bajke da su tam '70tih imali "kupera" ,znaš soma tristo sa duplim frgama i OBAVEZNO bjelim krovom. i svakom je išel prek dve glave. sam mi nije jasno kak su preživeli sam dva-tri komada. sve ostalo su 850tke i somače.

valjda zato kaj nisu bili tak brzi Very Happy
_________________
trt mrt smrt
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
porkpie
Mini Owner


Joined: 03 Jun 2008
Age: 56

Mini: Mk V Mainstream Cooper '91, Mk III Austin Mini 1000 '71, Mk I Morris Mini 850 '67...
Posts: 678
Location: zagreb

PostPosted: Sun Oct 07, 2012 9:54 am    Post subject: Reply with quote

neki "tutaći", jer tesko ih je zvati auti imali su bijeli krov i prije minija:))



nije mi stao u gepek pa ga nisam poplašio:)
_________________
You're only supposed to blow the bloody doors off!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Lilihip
Mini Owner


Joined: 21 May 2007
Age: 44

Mini: 1964 Morris 850
Posts: 2157
Location: Zagreb

PostPosted: Sun Oct 07, 2012 10:01 am    Post subject: Reply with quote

volim dvobojne minije, nekako je to njihov trademark bez obzira što su pola amera dva desetljeća prije coopera imala dvobojne krovove.

sam sebe uhvatim kako mi se kroz vrijeme ukus i stil mjenja, malo volim jednobojne pa malo dvobojne ali kako god da okreneš nećeš fulat!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
issigonis
Mini Owner


Joined: 20 Feb 2010
Age: 45

Mini: inno cooper 1300,inno cooper 1300export,Red Hot,MK3 1000,inno cooper 1300export(Seneffe)
Posts: 1536
Location: Novi Zagreb-Zagreb

PostPosted: Sun Oct 07, 2012 11:49 am    Post subject: Reply with quote

primarni razlog zakaj je Cooper stavljal na svoje aute kontra krov i dve crte ili sam jednu ili dužu,kraču,bla,bla bla je bilo da se razne ekipe razlikuju na stazi kaj nebi bilo lako kad juri 15 crnih minića plus 27 crvenih Smile pa ti znaj ko je koji i čiji u tom metežu. to nije njegov izum več su i jaguari vlekli štrafte po sebi kao i večina drugih. kasnije je to postal prepoznatljiv znak (kad se MK3 pojavil kao jednobojni,nisu se više minići ni naganjali pod pokroviteljstvom BMCa ili BLa) i daval je dozu ekskluzivnosti. da je normalan minić od '59te išel dvobojno,vjerujem da bi i prvi Cooperi bili jednobojni.

danas je to smješno,ali nekad je šira felga ili dvobojna karoserija bila rijetka i skupa stvar i dobro se znalo tko u Zagrebu ima Coopera mada danas svaki treči prdonja na parkingu viče da je baš on imal Coopera. običan 850 ili 1000 bil je skupi auto,moglo se kupit skoro dva fićeka za cjenu jednog minića,a tada je fićek bil normalan obiteljski auto. Moj otac je našu prvu hiljadarku (IMVac '71 god) 1973. vozil posložit u BL-Innocenti servis u Trst i to je koštalo redom- 800.000 lira da ti se krov pofarba+ alu felge ili 3.000.000 lira (oko 3000 tadašnjih DM) da se motor "kuperira" kak se to onda zvalo,odnosno da se od klasične somače posloži cooper 1000. kolko je to bilo govori činjenica da je naš frend iz Gorizie platil par godina starog minića isto toliko,odnosno novog si mogel kupit za cca 6 milja lira.

danas kad si u bauhausmakspevecu svatko kupi špricu za 150kn i iznajmi komoru za 50eura pofarbani krov više nije nikaj nego stvar ukusa i trenutka inspiracije.
_________________
trt mrt smrt
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
issigonis
Mini Owner


Joined: 20 Feb 2010
Age: 45

Mini: inno cooper 1300,inno cooper 1300export,Red Hot,MK3 1000,inno cooper 1300export(Seneffe)
Posts: 1536
Location: Novi Zagreb-Zagreb

PostPosted: Sun Oct 07, 2012 6:06 pm    Post subject: Re: ispitivanje javnog mijenja:-) Reply with quote

riki88888888 wrote:
Kod velike vecine ljudi koji ne pripadaju mini zajednci nekako se ustalilo pravilo da mini mora imati bijeli ili crni krov....
e sad mene nekako zanima kako vi gledate na to pogotovo vi doajeni mini scene:issigonis,Fakin ,lilihip... Smile


to je ostalo od vremena kada je lakiranje zbilja bilo skupo i kada su zbilja posebni modeli minića (znači Cooper 1000," S" i Innocenti cooper 1300)imali crni ili bijeli krov. bili su to jako rijetki i skupi auti. nekad je krov u kontra boji (osim ak nisi bil jedan od vrlo rijetkih vlasnika bilo kojeg modela Coopera koji se nudil prek slovenaca i to u mk1-2 varijanti i nakon toga do početaka '90tih nije bilo prodaje Cooper modela) bil stvar odudaranja od ostatka vlasnika i onako vrlo malog broja minića ,obzirom da je pravi i jedini bum doživil u vrlo kratkom periodu od 1971 do 1972 kada se mogao kupit prek IMVa iz Novog Mesta i to u tri boje. najrjeđi je bil bijeli (o tome i Lilihip može posvjedočit Smile ),najtraženiji crveni (koji je mnogima i sinonim-ono crveni minimoris može se čuti od 95% ljudi) te oker,prodavan kao žuti,koji se mogel odmah dobiti. sa tim da je 99% oker i crvenih imal tamno plavi interijer dok je bijeli išel sa nekakvim crvenkastim.

kasnije se preko beogradskog zastupništva mogel kupiti i plavi,te nešto crnih i onaj famozni 1000 LE u zelenoj-samo kratko vrijeme,te clubman i belgijski special koji je imal nešto veču paletu boja,ali i skaj na krovu.

ostali modeli nisu se mogli legalno kupiti več su samo pojedini primjerci uvažani na neke invalidske dozvole(gastarbajteri su i onak upeljavali mečke i opele) ili po sistemu konsignacije koja je nekad bila jako popularna. tek slobodnim uvozom nakon nastanka HR nastala je poplava minića mahom uvoza iz Italije,no i to je trajalo samo godinu do dve nakon čega je i Rover počel prodaju Cooper 1.3 modela(najviše SPia,samo malo mainstreama i to crni,BRG te nekaj malo crvenih dok bijeli i srebrni nikad nisu niti ponuđenii u HR).
o tome među papirnatim podacima svjedoči i stanje na terenu koje pokazuje jedan preživjeli Cooper S mk3,pet-šest Inno Coopera,4-5 clubmana i GTa te hrpa 850 i 1000 mk3 minića te speciala.

došlo je vreme da sad svaki minić ima 1300 makšu i krov u nekoj boji,pa su jednobojne hiljadarke postale rijetka zvjerka.
_________________
trt mrt smrt
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
mojito minimal
Mini Owner


Joined: 27 Feb 2010
Age: 45

Mini: mk 3 terapeut custom,mk3 alan ford mini
Posts: 439
Location: dalmacija

PostPosted: Sun Oct 07, 2012 7:05 pm    Post subject: Reply with quote

ha?!
_________________
Built,not bought
Back to top
View user's profile Send private message
Lilihip
Mini Owner


Joined: 21 May 2007
Age: 44

Mini: 1964 Morris 850
Posts: 2157
Location: Zagreb

PostPosted: Mon Oct 08, 2012 8:51 am    Post subject: Reply with quote

da ma stalno netko brblja da je imao coopera onak, iz 1977, ili 1979 a naravno tada više cooper nije postojao. prije sam takve uvjeravao i educirao da je to nemoguče no brzo skužio da sam glup i naporan i da nekome samo kvarim sječanje.. šteta što nema više originalnih coopera u HR, što neke legende nisu preživjele..
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
issigonis
Mini Owner


Joined: 20 Feb 2010
Age: 45

Mini: inno cooper 1300,inno cooper 1300export,Red Hot,MK3 1000,inno cooper 1300export(Seneffe)
Posts: 1536
Location: Novi Zagreb-Zagreb

PostPosted: Mon Oct 08, 2012 9:27 am    Post subject: Reply with quote

Lilihip wrote:
da ma stalno netko brblja da je imao coopera onak, iz 1977, ili 1979 a naravno tada više cooper nije postojao. prije sam takve uvjeravao i educirao da je to nemoguče no brzo skužio da sam glup i naporan i da nekome samo kvarim sječanje.. šteta što nema više originalnih coopera u HR, što neke legende nisu preživjele..


ma jel Cooper il nije ,to je bitno vrlo malom broju ljudi,večinom nama. svima drugima je to i onak minimoris Smile
trenutno skupljam adrese i obavljam razgovore sa nekim drugim preživjelim legendama. ljudima koji su radili po ZG,ZD i dalje u BL servisima i kasnije samostalno od ranih '70tih( do nekih sam došel prek privatnih kontakta,do drugih preporukom ovih prvih Crazy ). kolko zanimljivih priča i fotki. al to je za drugu temu,tam u podforumu "mini".

oprosti riki Embarassed malo smo ti zastranili u temi.bez ljutnje Drinks or Beer
_________________
trt mrt smrt
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
riki88888888
Mini Owner


Joined: 28 Sep 2007
Age: 46

Mini: Mk3 1000 1972
Posts: 278

PostPosted: Mon Oct 08, 2012 1:41 pm    Post subject: Reply with quote

Dapace drago mi je da je tema ubila mrtvilo na forumu i da se o necemu konstruktivno raspravlja:-)
_________________
Krajnji rok je IMM 2013:-)))
Back to top
View user's profile Send private message
issigonis
Mini Owner


Joined: 20 Feb 2010
Age: 45

Mini: inno cooper 1300,inno cooper 1300export,Red Hot,MK3 1000,inno cooper 1300export(Seneffe)
Posts: 1536
Location: Novi Zagreb-Zagreb

PostPosted: Mon Oct 08, 2012 4:14 pm    Post subject: Reply with quote

riki88888888 wrote:
Dapace drago mi je da je tema ubila mrtvilo na forumu i da se o necemu konstruktivno raspravlja:-)


ovdje več godinama ne postoji konstruktivna rasprava *SARCASTIC*
_________________
trt mrt smrt
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
mojito minimal
Mini Owner


Joined: 27 Feb 2010
Age: 45

Mini: mk 3 terapeut custom,mk3 alan ford mini
Posts: 439
Location: dalmacija

PostPosted: Mon Oct 08, 2012 9:39 pm    Post subject: Reply with quote

tu bi se složio!
_________________
Built,not bought
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    mini club zagreb Forum Index -> Styling All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group