Home - FAQ - Search - Memberlist - Usergroups - Register - Profile - Log in to check your private messages - Log in
 
pukica
Goto page 1, 2  Next
 
Post new topic   Reply to topic    mini club zagreb Forum Index -> Garaža
View previous topic :: View next topic  
Author Message
mojito minimal
Mini Owner


Joined: 27 Feb 2010
Age: 45

Mini: mk 3 terapeut custom,mk3 alan ford mini
Posts: 439
Location: dalmacija

PostPosted: Tue Jun 08, 2010 3:04 pm    Post subject: pukica Reply with quote

prièa ide ovako:
moj pokojni ujak je bio lud za autima a posebno miniæima pa su iza njega ostala 2,od kojih je jedan ovaj plavi,a drugi je onaj crveni šta je završio kod mene na kraju-
http://www.miniclubzagreb.hr/Forum/viewtopic.php?t=1482.
oba su pripala njegovoj djeci,plavi je bio ureðen,u super stanju kad ga je doveo prije 7-8 godina ali je što nebrigom,što nemarom,a ponajviše objektivnim okolnostima ostavljen na milost i nemilost vremena,hrðe i svega ostaloga.život te odvede u raznim neoæekivanim smjerovima pa je tako taj mini svašta doživio,pa èak i pokušaje pomlaðivanja i ureðivanja novim djelovima a i raznorazna krpljenja , ali sve je ostalo na tome kad je poèela štekati lamela(bar se tad tako mislilo).ovaj drugi,crveni mini,pošto je došao prvi kao,za slaganje,a i on je zaštekao i zalegao,poslužio je za djelove plavome dok je bilo moguæe.kako je roðak odselio u zg,a njegova sestra je u dubrovniku,mini je ležao i vozio se samo par dana po ljeti.nakon moje aktivacije kod minija i oldtimera opæenito,ja i roðak smo se uspili dogovorit da mu ja sredim ovog plavog da ga može registrirat a on meni da crvenog da se s njim igram i sredim ga za sebe.i tako je prièa krenula i sa mojim uèlanjenjem na forum,pitanjima oko lamele i to sve.sreæom dobri ljudi pomagali(puno hvala vlatko još jednom)pa se sve sredilo manje više a ja æu kroz slike pokazati sav put i šta smo radili!
ime autu je hommage pokojnom dundu jer su ga svi tako zvali,pa eto...mini ostaje u obitelji,kao i crveni!


_________________
Built,not bought
Back to top
View user's profile Send private message
mojito minimal
Mini Owner


Joined: 27 Feb 2010
Age: 45

Mini: mk 3 terapeut custom,mk3 alan ford mini
Posts: 439
Location: dalmacija

PostPosted: Wed Jun 09, 2010 4:08 pm    Post subject: Reply with quote

i tako,prvo smo se konzultirali sa brutalcem-što i kako dalje...nakon rasprava i razmišljanja odluèeno je da izvadimo motor i donesemo mu ga da on pogleda u èemu je stvar.i tako smo se upustili u nešto što nikad prije nismo radili,ali hrabro,uz najbolju volju a i jockera zovi,uputili smo se u nepoznato...

prvo je doveden na suho,da se druži sa ostalim pripadnicima svoje vrste...a i drugima iz naše ergele...





ko je jaèi???





i tako se poèelo...naravno,skinila se hauba i stalo se promatrat i planirat što i kako dalje...



i tako,malo lijevo malo desno,malo gore dolje,uspjeli smo se i pokrenut.u pravom smjeru!nismo baš bili pri alatu i uvjeti nisu bili baš naj naj,ali snalazili smo se,improvizirali ali smo sve rješili kako treba!






nemojte se èudit gajbama,ipak nas dva držimo kafiæ!mojito bar rulz!!!


o stanju motora tj,opæenito stanju ispod haube neæu uopæe trošiti rjeèi!!!kako je to èudo uopæe radilo nije mi jasno?!?!



i tako,malo tu malo tamo,puno masti i ulja,par ranica i sat-dva vremena poslije....ta ra ra ra:



malo ivasola da nas vlatko ne izbaci iz garaže kad vidi motor i u kakvom smo ga stanju doveli hehehe!



malo se zasjajio nakon 3 ruke ivasola,nismo išli puno u detalje jer stvarno nismo imali više vremena,trebalo je pustit malo da se osuši,ukrcat ga u opel corsu i na trajekt pa s njim u zagreb!!!šta da kažem,skloni smo auto-avanturama.....


_________________
Built,not bought
Back to top
View user's profile Send private message
buba_ze
Član MCZ


Joined: 07 Jun 2007

Mini: Mayfair, 1983
Posts: 184
Location: Zenica

PostPosted: Thu Jun 10, 2010 10:43 am    Post subject: Reply with quote

bolje da si ga ukrcao u onaj T2 Smile
pozdrav od bubaze tima
_________________
BubaZE team vozilice:
Fijakeri Victoria 1903 i 1906, slavonska kola 1957, fijaker custom made 2007, VW buba 1971, VW T2 1971, Mini 1983...
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
mojito minimal
Mini Owner


Joined: 27 Feb 2010
Age: 45

Mini: mk 3 terapeut custom,mk3 alan ford mini
Posts: 439
Location: dalmacija

PostPosted: Thu Jun 10, 2010 11:32 am    Post subject: Reply with quote

s obzirom u kakvom je on trenutno stanju,nebi baš daleko dogurali Confused Laughing Laughing Crazy


_________________
Built,not bought
Back to top
View user's profile Send private message
buba_ze
Član MCZ


Joined: 07 Jun 2007

Mini: Mayfair, 1983
Posts: 184
Location: Zenica

PostPosted: Thu Jun 10, 2010 12:58 pm    Post subject: Reply with quote

e sto ti je ayto na mru, nidje hrdje Smile
vozdra i sretno
_________________
BubaZE team vozilice:
Fijakeri Victoria 1903 i 1906, slavonska kola 1957, fijaker custom made 2007, VW buba 1971, VW T2 1971, Mini 1983...
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
mojito minimal
Mini Owner


Joined: 27 Feb 2010
Age: 45

Mini: mk 3 terapeut custom,mk3 alan ford mini
Posts: 439
Location: dalmacija

PostPosted: Fri Jun 11, 2010 10:35 pm    Post subject: Reply with quote

i tako,motor odveden u brutalca na check-up,na kraju je ispalo da je zaribao slave cilindar od kumplunga,pukla je i ona cjevèica koja se spaja na njega sa bakrene cijevi(oprostite na nestruènom opisu,ali jednostavno još ne znam kako se to zove) a onda pošto je sve to bilo blokirano onda su valjda popustile gumice u glavnom cilindru,kako se pritiskao kumplung a slave zablokirao-negdje je moralo popustit-to je neko moje laièko objašnjenje...uglavnom,vlatko je promjenio cilindriæ,korpu,èep na bloku motora,uèvrstio termostat,malo oèistio motor i predihtao poklopac ventila(postoji moguænost da sam nešto preskoèio...)a ja skinio ovo gumeno crijevo i glavni cilindar sa crvenoga,i bobinu i bio je spreman za vraæanje nazad u miniæa!
uhvatili smo prvi slobodan dan i bacili se na posao vraæanja motora...sve je krenulo ok na poèetku ali kad je zaredalo...prvo to famozno gumeno crijevo,2 puta smo ga mijenjali,pa dok smo ustanovili da glavni cilindar ne radi kako treba,pa njega mjenjaj sa crvenoga,pa zafalilo ulja u sistemu,pa i to rješili,pa ozraèivanje više puta....ludnica.podsjeæam,nas dva nemamo puno iskustva oko tih stvari,sve nekako po sluhu i logici.tu je na scenu nastupio legendarni pero-sin sa svojim iskustvom i na tome mu hvala,bez njega bi još bili u garaži.nekako smo to sve složili a onda,naravno,odluèili upalit motor.a onda problema....pa bobina ne valja,pa traži drugu,skidaj sa fiæa u garaži,pa kad sam vraæao žice nazad na motor odluèio malo obnovit instalaciju oko razvodnika i platina jer je bila u rasulu i krpljena 100 puta.pa nešto krivo spojio,pa neæe bacati iskru,pa rješi i to....tamo vamo oko 5 smo ga upalili,naštelovali i radi ko sat,švicarski naravno!više mi je bilo pun kufer svega pa smo se samo spakirali na rivu na pizzu i pivo to sve proslavit i zalit!jeb'ga zaboravio na masku i haubu hehehe




_________________
Built,not bought
Back to top
View user's profile Send private message
buba_ze
Član MCZ


Joined: 07 Jun 2007

Mini: Mayfair, 1983
Posts: 184
Location: Zenica

PostPosted: Sat Jun 12, 2010 7:01 am    Post subject: Reply with quote

ma sve je to OK i svaka cast al slike su ti nikakve Embarassed Laughing Laughing , nismo mi zeljni se kafane zala nagledat, sto ne produzi jos 50 metara pa ga slika na plazi, pored onih kostura od krampova, sidara "plaznoga"bara Laughing
Sretno, a valjala bi kojsaslika "setnicom", mislim da moze cijelome proci, nemoj samo u blato sa njime Laughing Laughing

Oojjjj popravi nam dan i vikend
_________________
BubaZE team vozilice:
Fijakeri Victoria 1903 i 1906, slavonska kola 1957, fijaker custom made 2007, VW buba 1971, VW T2 1971, Mini 1983...
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
buba_ze
Član MCZ


Joined: 07 Jun 2007

Mini: Mayfair, 1983
Posts: 184
Location: Zenica

PostPosted: Sat Jun 12, 2010 7:05 am    Post subject: Reply with quote

E, a najbolja slika minija bi bila sa onim gucom drvenjakom sto bude parkiran do antunovicevih brodica, e ta i bila za 10, svjetska, vozdra, necemo vise
_________________
BubaZE team vozilice:
Fijakeri Victoria 1903 i 1906, slavonska kola 1957, fijaker custom made 2007, VW buba 1971, VW T2 1971, Mini 1983...
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
mojito minimal
Mini Owner


Joined: 27 Feb 2010
Age: 45

Mini: mk 3 terapeut custom,mk3 alan ford mini
Posts: 439
Location: dalmacija

PostPosted: Sat Jun 12, 2010 7:36 am    Post subject: Reply with quote

oooo vidim da si ti dobar poznavatelj lokalnih prilika!!!ma hoæu slikat æu,nisam baš bio raspoložen za naslikavanje,htio sam samo napravit ðir,to je nekako bio cilj!a ima sigurno puno mista di bi ga bilo lipo slikat!,napravit æu nekad i neki photosession pa æe bit i to na forumu!jesi i ovo ljeto u trpnju?javi se u mojitobar kad doðeš obavezno!
_________________
Built,not bought
Back to top
View user's profile Send private message
mojito minimal
Mini Owner


Joined: 27 Feb 2010
Age: 45

Mini: mk 3 terapeut custom,mk3 alan ford mini
Posts: 439
Location: dalmacija

PostPosted: Tue Jul 13, 2010 5:09 pm    Post subject: Reply with quote

danas se malo uhvatilo vremena,napravio se mali ðir,èisto opet da se podsjetim kako je fora vozit minija!prvih 20ak km prošlo bez ikakvog problema...

mini trpanj mini meeting...


_________________
Built,not bought
Back to top
View user's profile Send private message
ignore
Član MCZ


Joined: 02 Jun 2007
Age: 46

Mini: minor 850 '68, clubman 1000 '72, estate 1000 '80
Posts: 1034
Location: Zagreb

PostPosted: Wed Jul 14, 2010 7:39 am    Post subject: Reply with quote

Drinks or Beer
_________________
?piC gEtriBA i sTrAigHt cUt kLipi !
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
mojito minimal
Mini Owner


Joined: 27 Feb 2010
Age: 45

Mini: mk 3 terapeut custom,mk3 alan ford mini
Posts: 439
Location: dalmacija

PostPosted: Thu Mar 17, 2011 5:04 pm    Post subject: Reply with quote

došla i Pukica malo na predsezonski check-up u garažu!malo æemo je pregledati,promijeniti šta treba,osposobiti je za tehnièki i udahnuti joj novi život!






_________________
Built,not bought
Back to top
View user's profile Send private message
AnteMiniFun
Mini Owner


Joined: 16 Jan 2010
Age: 47


Posts: 71
Location: pelješac

PostPosted: Thu Mar 17, 2011 8:22 pm    Post subject: Reply with quote

Good
Back to top
View user's profile Send private message
mojito minimal
Mini Owner


Joined: 27 Feb 2010
Age: 45

Mini: mk 3 terapeut custom,mk3 alan ford mini
Posts: 439
Location: dalmacija

PostPosted: Wed Mar 13, 2013 1:51 pm    Post subject: Reply with quote

evo nakon ohoho vremena,nabavljanja djelova,stajanja u garaži i skupljanja love došlo vrijeme i da se protegnu nove šlape i da se ode na tehnièki....



ubrzo update i dojmovi...
_________________
Built,not bought
Back to top
View user's profile Send private message
issigonis
Mini Owner


Joined: 20 Feb 2010
Age: 45

Mini: inno cooper 1300,inno cooper 1300export,Red Hot,MK3 1000,inno cooper 1300export(Seneffe)
Posts: 1536
Location: Novi Zagreb-Zagreb

PostPosted: Wed Mar 13, 2013 9:16 pm    Post subject: Reply with quote

Drinks or Beer
_________________
trt mrt smrt
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    mini club zagreb Forum Index -> Garaža All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2  Next
Page 1 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group