Home - FAQ - Search - Memberlist - Usergroups - Register - Profile - Log in to check your private messages - Log in
 
perlica
Goto page Previous  1, 2, 3  Next
 
Post new topic   Reply to topic    mini club zagreb Forum Index -> Garaža
View previous topic :: View next topic  
Author Message
issigonis
Mini Owner


Joined: 20 Feb 2010
Age: 45

Mini: inno cooper 1300,inno cooper 1300export,Red Hot,MK3 1000,inno cooper 1300export(Seneffe)
Posts: 1536
Location: Novi Zagreb-Zagreb

PostPosted: Fri Nov 05, 2010 12:22 am    Post subject: Reply with quote

a osim glave imas i jako zanimljiv tip serva...definitivno si je netko dal truda... *MOIL*
_________________
trt mrt smrt
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Brutalac
Mini Owner


Joined: 21 May 2007
Age: 44

Mini: Ljubo Custom 12'75, GT/XE
Posts: 2172
Location: Novi Zagreb

PostPosted: Fri Nov 05, 2010 8:36 am    Post subject: Reply with quote

Svarno zanimljiv Mini Good

Sto se Matre tice to sam bas i ja htio komentirati ali ja sam primjetio cak mozda DVE Matre i T3 u pozadini... Rolling Eyes
_________________
Might have 16 valves but still a mini!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Rookie



Joined: 02 Nov 2010
Age: 49

Mini: '81 special / cooper
Posts: 13
Location: ZG

PostPosted: Fri Nov 05, 2010 8:42 am    Post subject: Reply with quote

vjerojatno zato više i ne radi jer su ga u njemaèkoj struènjaci tak dobro pošarafili Smile ne zna glupi švabo s tim na kraj izaæi Embarassed

ali daj ti meni raðe reci nekaj kaj se vidi iz broja šasije (ak je to kod minija moguæe) - tipa modelska godina, proizvodna lokacija, tip modela....

a Matru si dobro uoèio, you've got a keen eye! Vrlo malo ljudi danas su uopæe èuli za Matru, a kamoli da znaju kak izgleda, pa ju još prepoznaju po komadiæu njuške... Respect! Ima kod mene raznih igraèkica, ali to su teme za neki drugi topic
_________________
koji mi je bog ovo trebalo !?
Back to top
View user's profile Send private message
Rookie



Joined: 02 Nov 2010
Age: 49

Mini: '81 special / cooper
Posts: 13
Location: ZG

PostPosted: Fri Nov 05, 2010 8:46 am    Post subject: Reply with quote

prebrzi ste! moram i nekaj delat kao naš gradonaèelnik a ne samo pisat na forumu Smile

nisu 2 matre, ono drugo je X 1/9 Bertone, a T3 je donator za jedan buba projekt. Ali ak vas zanima, mogu otvoriti drugi topic pa ukratko pokazati sve projekte unazad nekoliko godina...
_________________
koji mi je bog ovo trebalo !?


Last edited by Rookie on Fri Nov 05, 2010 9:03 am; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message
Brutalac
Mini Owner


Joined: 21 May 2007
Age: 44

Mini: Ljubo Custom 12'75, GT/XE
Posts: 2172
Location: Novi Zagreb

PostPosted: Fri Nov 05, 2010 8:58 am    Post subject: Reply with quote

Rookie wrote:

nisu 2 matre, ono drugo je X 1/9 Bertone, a T3 je donator za jedan buba projekt. Ali ak vas zanima, mogu otvoriti drugi topic pa ukratko pokazati sve projekte unazad nekoliko godina...


He...to mi je i bila prva pomisao ali ne vidi se bas puno pa sam pomislio da imas DVE!?!?! Matre kao za dijelove i to...makar sad kad razmislim i kad imas jednu je cudno a kamoli DVE!!! Laughing
_________________
Might have 16 valves but still a mini!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Fakin
Mini Owner


Joined: 03 Jun 2007
Age: 44

Mini: 1000 '71, 1000 '76, Cooper S '71
Posts: 2034
Location: Zagreb

PostPosted: Fri Nov 05, 2010 9:02 am    Post subject: Reply with quote

Rookie wrote:
vjerojatno zato više i ne radi jer su ga u njemaèkoj struènjaci tak dobro pošarafili Smile ne zna glupi švabo s tim na kraj izaæi Embarassed

ali daj ti meni raðe reci nekaj kaj se vidi iz broja šasije (ak je to kod minija moguæe) - tipa modelska godina, proizvodna lokacija, tip modela....

a Matru si dobro uoèio, you've got a keen eye! Vrlo malo ljudi danas su uopæe èuli za Matru, a kamoli da znaju kak izgleda, pa ju još prepoznaju po komadiæu njuške... Respect! Ima kod mene raznih igraèkica, ali to su teme za neki drugi topic


XC2S1N..itd je Mini Special 1100cc

Detalje pogledaj ovdje: http://www.minimania.com/web/DisplayID/1489/SCatagory/General/DisplayType/Technical%20Information/ArticleV.cfm

Jedino mi nikako ne paše ova godina..
Možda je motor ugraðen u Engleskoj pa uvezen u Njemaèku a u meðuvremenu "pomlaðen" u birokraciji, or something ..
Ili je slupan pa su poskriveèki ugradili drugi motor i servo. Imaš li papire o zamjeni motora?
_________________
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Mat Black
Mini Owner


Joined: 25 Aug 2007


Posts: 536

PostPosted: Fri Nov 05, 2010 3:03 pm    Post subject: Re: perlica Reply with quote

Rookie wrote:

Taj drugi vlasnik je preuredio kompletan interijer - ukljuèujuæi Recaro sjedala, armaturu sa satovima iz MG-a, debele smeðe tepihe sa kožnim obrubom, te presvukao svaki komadiæ (osim krova) u bež brušenu kožu. Da dobro ste proèitali, ne alkantaru nego baš kožu! Taj vlasnik je stavio i felge, proširenja, disk koènice sa servom. Iz tog razdoblja imam i razne raèune, sve skupa cca 25.000 DM!

Treæi vlasnik je kupio auto 1994 i odmah ga odjavio, zamislivši ga kao projekt. Iako od '94 praktièki nije vožen, do 2005 ugradio je twin carb 1275 motor, polakirao ga u zelenu flip-flop boju i montirao Yokosice A008.


meni je auto jako lijep vidi se da se nije štedilo Good
ovaj drugi vlasnik mi je jako interesantan uložio kažeš 25000 DM u vrijeme kada je novi mini british open koštao oko 24000DM
A treèi vlasnik je stavio motor i pofarbao auto
ja bi provjerio da nije možda zlatne kvake stavio Drinks or Beer
_________________
MINI mi je hrana
MINI mi je sisa materina
Back to top
View user's profile Send private message
Rookie



Joined: 02 Nov 2010
Age: 49

Mini: '81 special / cooper
Posts: 13
Location: ZG

PostPosted: Fri Nov 05, 2010 10:10 pm    Post subject: Reply with quote

hvala svima na postovima, interesu, informacijama i prijedlozima. Drago mi je da ste svi ovdje stvarno pravi Mini-frikovi a ne neki šatro ljubitelji koji kao jako puno znaju, a kad uðeš malo dublje u prièu vidiš - šuplje!

A drago mi je da vidim i da vas ima sa širim spektrom i afinitetima od samoga Minija Drinks or Beer

Mat Black - ne znam zašto je taj drugi vlasnik bio tako lud, ali raèuni govore za sebe. Farbao ga je i on, ali u tu neku tamno smeðu koja se treæem oèito nije sviðala Smile

Fakin - hvala na linku! I ne, na žalost nemam podatke o zamjeni motora, taj dio je napravljen 'ispod tezge'. Ali možeš mi reæi gdje da na bloku i glavi (možda i fergazerima) proèitam brojeve koji æe konaèno rasvijetliti kaj je to zapravo pod haubom *BOOK*

Issigonis - kaj je to sa servom? Ja to niš ne kužim, meni to zgleda nekak sve zbrda zdola nabacano unutra!

Brutalac - eh brutalac, prema onome kako te 'kolege' hvale ti si oèito èovjek èiju pomoæ i struènost bih trebao za ureðenje ovog Minija...pa jel bi mi mogao na mail (ak si admin sigurno ga imaš) pustiti svoj broj da se èujemo? Imam i bonus pitalicu za tebe....nakon 2 BG-a po kojima si vjerojatno sam šarafio, možda bi mi mogao rasvijetliti problemèiæ na turbini mog BF-a Very Happy

havla unaprijed za odgovore i postove iduæa 2 dana, na žalost neæu moæi odgovarati do nedjelje naveèer Sad
_________________
koji mi je bog ovo trebalo !?
Back to top
View user's profile Send private message
Mat Black
Mini Owner


Joined: 25 Aug 2007


Posts: 536

PostPosted: Sat Nov 06, 2010 8:07 am    Post subject: Reply with quote

hmmm"LUD" nevjerujem ti ja da je dubina novèanika mjerilo ludosti.
MINI je takav auto, možemo nas 100 parkirati svoje aute i neæeš naèi dva ista èim sjedneš u svoj MINI uhvati te to ludilo nekome je malo konja neko bi mjenjao instrument tablu pa sicevi, felge ,gume ,proširenja,maska itd....
Dobro došao u klub ludaka ,ima ovde veèih pacijenata od tog tvog drugog Very Happy
_________________
MINI mi je hrana
MINI mi je sisa materina


Last edited by Mat Black on Mon Nov 08, 2010 6:04 am; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message
Rookie



Joined: 02 Nov 2010
Age: 49

Mini: '81 special / cooper
Posts: 13
Location: ZG

PostPosted: Sun Nov 07, 2010 10:03 pm    Post subject: Reply with quote

evo vratio sam se s puta, i iako sam ženi obeæao da æu provesti veèer s njom, nije mi dao vrag mira i otišao sam samo na 'sekundu' u garažu da pogledam i popišem te brojeve motora, glave itd...

dakle, broj motora je RKM1131E 68273



na glavi se vide dvije oznake:



i



a ima i neki èudni znak ili što je to veæ:



Na motor je smontiran i poveæi hladnjak ulja na kojem piše 'RACIMEX Oil Cooler':



ima i indikator temp. i pritiska ulja (doduše izgleda da nije spojen):



fergazeri se vide na slici cijelog motora u ranijem postu, ovo je još sa strane:



I još sam našao i identifikacijsku ploèicu, zanitana je na desnoj muldi, skrivena ispod nekog kablovinja:



Tak, sad sam nadam se našao sve kaj može pomoæi u toènoj identifikaciji motora pa vas molim znalce da me prosvijetlite Smile
_________________
koji mi je bog ovo trebalo !?
Back to top
View user's profile Send private message
issigonis
Mini Owner


Joined: 20 Feb 2010
Age: 45

Mini: inno cooper 1300,inno cooper 1300export,Red Hot,MK3 1000,inno cooper 1300export(Seneffe)
Posts: 1536
Location: Novi Zagreb-Zagreb

PostPosted: Sun Nov 07, 2010 10:18 pm    Post subject: Reply with quote

plocica najcesce ne znaci nis.cesto su na orginalni broj nakucavani ili stavljani na plocicu brojevi koji su u tom trenu u toj državi nekaj oznacavali.motor ti je 1.3 imaš seriju A i A+.glava je 12G940 sa serije 1.3.ak je motor od S-a najlakse ti je ak nisi bas upucen u minije skuzit da sa zadnje strane ima dva pravokutna ozvora sa poklopcima,dok drugi motori iz serija A i A+ 1.3 nemaju te otvore.takoder glava sa 11 sarafa te upucuje ak je sve orginal da je motor serije A. A+ u orginalu ide sa 9 sarafa cak i u S verziji.trece a to ti bude teze sa prednje strane je drugaciji motor A i A+ zbog drzaca alternatora i izlivenih rebara,medutim ako nisi bil do sad u minicima nemas motor za usporedbu.najcesci motori serije A sa 11 sarafa kao sto sam rekao su sa inno coopera 1300,dok su sa S-a puno rijedi. u pravilu su uljni kileri na innu bili marke ipra. *BYE*
_________________
trt mrt smrt
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
issigonis
Mini Owner


Joined: 20 Feb 2010
Age: 45

Mini: inno cooper 1300,inno cooper 1300export,Red Hot,MK3 1000,inno cooper 1300export(Seneffe)
Posts: 1536
Location: Novi Zagreb-Zagreb

PostPosted: Sun Nov 07, 2010 10:27 pm    Post subject: Reply with quote

sam da se nadovezem na Renkasa,kak ti ne pase godina??? pa Belgijski se special (a ovaj je belgijanac) radil do 1981,tak da je godina skroz ok.samo su engleski bili LE i 1979 je zakljucna godina. Smile
_________________
trt mrt smrt
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
K-not
Mini Owner


Joined: 02 Apr 2009

Mini: Inno 998 '70.,Inno 1275 '71.,Austin mini 1275 '71.,Rover mini MF '91
Posts: 160
Location: Zagreb

PostPosted: Mon Nov 08, 2010 8:47 am    Post subject: Reply with quote

Klackalice su pressed steel type, a ne forged Cooper S-ove, a što se tièe glave i 11 šerafa, kod Michaela npr. svaka druga slagana hiljadarka ima 11 šerafa, (probušiti dva dodatna u glavi i bloku nije nikakav problem), a mnogi slagani A+ 1275 (i više kubika) sa 9 šerafa pojedu originalnog Cooper S-a, što se performansi tièe.
Da me se krivo ne shvati, za mene je još uvijek originalni Cooper S-ov motor ''sveta krava'', ali samo onaj:
1. slagan neposredno nakon smanjivanja poèetno prevelikih ispušnih ventila i uklanjanja vodenih galerija izmeðu usisnih i ispušnih dosjeda, što su bili poèetni promašaji (to Rookie: nemaš takvu glavu, bez brige...).
2. sa širokom flanðom bloka.
3. sa EN40B radilicom (koja se, usput, ako se savije za više od 3 tisuæinke cola po aksijali MOŽE BACITI, za razliku od ostalih koje se mogu poravnati prešom i koja se ne cijeni ako su leteæi i glavni +30 i više, tako da, ako se veæ skupo plaæa, mora biti TOP!!!)
4. sa originalnim, najboljim klipnjaèama ikad ( ali još uvijek puno lošijim od nekih aftermarket klipnjaèa za 8 i + tisuæa okretaja...).

Što se pak uljnog kilera tièe, miniju koji nije turbak, koji se ne vozi po stazi ili èesto full gasom po autoputu na 37 stupnjeva celzijusevih, ne samo da je apsolutno nepotreban, veæ je i štetan, jer je ulje tako veæinu vremena pothlaðeno.
Da uopæe ne spominjem malenu Cooper S-ovu remenicu koju su natefterili na pumpu vode ne bi li bolje hladila motor, kao da joj uopæe ne poznaju karakteristike, i onda u uputstva o korištenju vozila napisali: ''Kad vam se u gradskom prometu pregrijava motor (obièno u ljeti na 37 celzijusevih, op. aut.), a vi lijepo ukljuèite grijanje kabine na maksimum. (i nazovite si Hitnu, jer æe vas kap..., op. aut.)''.

My two bits na temu Cooper S-ovog motora...

To Rookie: mislim da imaš interesantnu bazu, jer ti daje moguænost razvijanja u kojem god želiš smjeru, od Old school frajera ( imaš veæ sve na autu što se inaèe izvana ne vidi, a košta...) do fensi-šmensi grli bonbonèeka (trenutna unutrašnjost, farbica...). Što se tièe motora, mislim da bi veæinu trenutnih problema riješio naštelavanjem duplih frgiæa (ili zamjenom s jednim), koji vjerojatno nikad nisu ni bili poštelani kako treba, a onda redom dalje, jer i voda se kvari kad stoji, a kamoli ne mini... Drinks or Beer
_________________
U nas je 'ajduka mozak k'o u æuka;
rjeèce dvije odjekuju na bini;
èuješ samo: mini, mini...


Last edited by K-not on Wed Nov 10, 2010 11:51 am; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message
Fakin
Mini Owner


Joined: 03 Jun 2007
Age: 44

Mini: 1000 '71, 1000 '76, Cooper S '71
Posts: 2034
Location: Zagreb

PostPosted: Mon Nov 08, 2010 9:20 am    Post subject: Reply with quote

issigonis wrote:
sam da se nadovezem na Renkasa,kak ti ne pase godina??? pa Belgijski se special (a ovaj je belgijanac) radil do 1981,tak da je godina skroz ok.samo su engleski bili LE i 1979 je zakljucna godina. Smile


AAaaaaa.. jes, imaš praf! Very Happy Ali onda ima krivu ploèicu na muldi..
Rookie, digni vozaèki sic i na gredi bi trebala biti zanitana original belgijska ploèica.
_________________
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Rookie



Joined: 02 Nov 2010
Age: 49

Mini: '81 special / cooper
Posts: 13
Location: ZG

PostPosted: Wed Nov 10, 2010 3:37 pm    Post subject: Reply with quote

jeeeee! Very Happy ide perlica za vikend na popravak!

prema rijeèima struènjaka koji su ju juèer pogledali, bit æe posla, ali nije tak strašno Smile
_________________
koji mi je bog ovo trebalo !?
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    mini club zagreb Forum Index -> Garaža All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3  Next
Page 2 of 3

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group