Home - FAQ - Search - Memberlist - Usergroups - Register - Profile - Log in to check your private messages - Log in
 
Mini Klub Zagreb...
Goto page 1, 2  Next
 
Post new topic   Reply to topic    mini club zagreb Forum Index -> Info Pult
View previous topic :: View next topic  
Author Message
issigonis
Mini Owner


Joined: 20 Feb 2010
Age: 45

Mini: inno cooper 1300,inno cooper 1300export,Red Hot,MK3 1000,inno cooper 1300export(Seneffe)
Posts: 1536
Location: Novi Zagreb-Zagreb

PostPosted: Sat Feb 12, 2011 11:28 pm    Post subject: Mini Klub Zagreb... Reply with quote

MINI KLUB ZAGREB-kako je nastao klub...

Budući da je na stranici kluba u kratkim crtama opisan nastanak kluba,evo prilika da se i na forumu (koji je ipak posjeceniji) procita ponešto o stvaranju našeg kluba...

Iako je prije MKZ-a postojao klub ili dva, zapravo je Mini klub Zagreb taj koji je podigao Mini scenu u cijeloj Hrvatskoj,u vremena kada je sluha za takve stvari bilo jako malo.Prvi registrirani klub koji se u stvari niti ne može nazvati klubom u pravom smislu,bio je onaj gospodina Veljka Čudića. Bil je to registar koji je on napravil da si olakša neke stvari u životu,zapravo je i bil jedini član. Njegov registar nikad nije zaživil kao pravi klub,ali mu se mora odati priznanje i titula prvog MINI kluba na ovim prostorima europe.

Od 1996. godine nakon više kontaktiranja putem pisama sa gospodinom Johnom Cooperom(a tome svjedoce i sacuvana,danas uokvirena pisma Johna Coopera kao i Michaela Coopera) koji me uputil da se javim na odredene adrese (prijavil sam ga prvo u nekakvu udrugu klubova u GB),pokrenul sam svoj klub(koji je bil pozvan i na rally u Barcelonu od strane tadasnjeg predsjednika Mini Cooper Cluba,gospona J.Sastrea) i krenul u potragu za istomišljenicima. Prvi sam kontakt ostvaril sa Krešom(Makvić) koji je tada vozil crvenog minija 850 te me uputil na Roberta Lončarića iz okolice Samobora. Bila je 1998. godina(2. mjesec) i nakon razgovora sa Robijem odlucili smo da bumo pokrenuli njegov klub koji je on osnoval koji dan prije.Razlog je bil banalni-imal je napravljeni logo,pečat...

Rođen je Mini Morris Klub Samobor (Robijeva ideja za ime je na žalost bila zadržana)

Nakon par dana pridružuje nam se Pegula(sa Specialom) i prvi skup sa tri minića je održan ispred jednog birca u Samoboru.

Negdje krajem te 1998. upoznal sam osobu koja je unijela jako puno energije u klub-Filip Despot(Lilihip).Par dana poslje materjalizirala se tu još jedna za klub bitna osoba-Vlatko Šoš(Brutalac).

Nas trojca i Renato Fakin koji se prikljucil nakon mjesec dana cinili smo i jezgru kluba od samog pocetka do kraja MMKS kao i osnivanja MKZ-a tako da je prakticki MKZ djeloval od 1998,na zalost pod drugim imenom pa je ipak sluzbena godina osnutka 2003/4...

Iako je Robi bil službeni predsjednik kluba,nas trojca smo u stvari skupljali ekipu(vozili se po gradu i stavljali za brisace poruke koje su glasile otprilike-ak ste zainteresirani za klub javite se na bla,bla,bla-naravno na kucni broj jer mobitel je bil SF!!!),pa smo tak u jednom nočnom naganjanju jednog žutog Inno Coopera „uhapsili“ Bernarda Kruca-Beru,jednom prilikom Marijana Benića,među prvim clanovima bil je Igor Pokrajac(tada sa žutom 850tkom),zatim Džapo sa ljubicastim 1300,Jadran Novak koji je znal potegnut iz Osjeka na kavu i još jedna legenda Mini scene-Renato Fakin.

Prva skupljanja održavala su se svake subote ujutro na glavnom Samoborskom trgu i uglavnom je bilo 6-7 minića .Kak smo skupljali sve više ekipe i kak je klub sve više rasel krenula je i ideja o organizaciji vecih skupova.Sada je MMKS imal 12-15 stalnih članova-bili su tu braca Vitez,Smola,gospon Kralj (koji je imal tada 3 minija!!!) od stalne ekipe te povremeno Ivica(crni Play station mini),Robert(sivi mini),te mnogi koji su davno otišli sa mini scene.

20.06.1999. LIFE BEGGINS AT 40-dan za pamcenje!!!

1999. bila je u smislu održavanja mitinga najjaca godina u povjesti Minića na ovim prostorima,jer smo napravili i PRVI MEĐUNARODNI mini skup u kojem je sudjelovalo 29 minija (također i najvece okupljanje minića u republici Hrvatskoj).Epitet međunarodni možemo zahvaliti jednom ekspertu za minije iz Slovenije,također zagriženom ljubitelju i poznavatelju modela-Gregoru,koji nas je pocastil sa dolaskom žutim turbom. Međutim nije to bil jedini turbo. Na istom skupu bil je i poznati turbo iz Splita ( u vlasnistvu Tonćija i Pere Lonćara također poznavatelja turbom pogonjenih strojeva serije A),mini kabrio sa posadom Darko i Dragi,gospon Veljko sa prvim karavanom u RH,te posebno zanimljiv mini MK2 kojeg je vozil Dule iz Splita. Normalno da smo najveci dio skupa odradili Vlatko,Filip,Fakin i ja,a Bero si je dal truda i otisnul zanimljive plakate... Te smo godine imali velik broj skupova među kojima svakak treba istaknuti susret u Svetoj Nedjelji,zatim u Eko selu gdje su nam se pridružili miniji iz Opatije i okolice,jedan bijeli kabrio iz Zagreba kojeg smo vidjeli tada i više nikad,Robi(koji je bio predsjednik na papiru ,bez volje i ideje da vodi klub) priredil je pravi cirkus kada je pokušal proci preko potoka sa svojim minijem ne racunajuci da je dva dana pljuštala kiša pa su mu morali izvlaciti auto...Telka nas je posnimila na fešti u Novom Zagrebu-Nebo iznad Trnskog gdje smo došli sa prilicnim brojem minića i pojacanjem iz Splita(Dule i Žile)...Izleti su se redali ko na traci,klupski roštilji(jedan od većih na tada još zapuštenom Bundeku...),bili smo i na old timer skupu u Krapinskim toplicama(izašli i u auto časopisima te sudjelovali u nekakvoj utrci spretnosti),pozvani i sudjelovali na rallyu u Opatiji (Smola,Filip,Šoš,Krešo i ja) sa dva minija...


Krešin 850 na putu u Opatiju...

...i Filipov žule na istom putu...

...na obilaznici kod Grobnika Žule je sa 4 osobe i 1000 ccm zakucaval cajger!!!

Krešo i ja u akciji...



od ovih auta sa slike nakon 12 godina postoji još jedino predzadnji(Krešin) u djelovima negdje kod Danijela.Moj plavi je završil zabijen u kuću,žuti(Pokrajcev prvi mini) u djelovima u Virovitici,zadnji žuti(Marijanov)nedavno je prodan nakon godina raspadanja-nekompletan,Robijev(sa kockicama) se raspal kod Dančija u "kokošinjcu",a Jadranov zeleni(nekad ponos flote!) je doživil neku cudnu sudbinu kod Dominika,pofarban u srebrnu...

ista slika...zadnja 4 minija su Fakinov crveni(legenda svih hiljadarki!),Mariov žuti(završil negdje u Zadru),Ivicin crni danas je kod Maminja i Robertov sivi kojem se zgubil svaki trag...


Prvi skupovi u Samoboru na trgu...(Filipov Cooper,Marijanov,Džapin-nestal,moj-prodan Siniši kasnije Dancijev veeeliki projekt sa šiberom od forda i auspuhima u stilu muscle cars,Robijev,Pokrajčev)



Robi na "kupancu"!!!


Skup 20.06.1999.



Skup u Krapinskim toplicama...nekakav Varaždinski(nije bil clan MMKS),Kraljev,Fakinov,Šošov,Filipov,Smolin,Žoržov,Jadranov,Pokrajcev special(danas Mančijev),Robi i Marijan...

Filip u akciji...

Brutalac...i RED BEAST

Fakin i ja...


Prije odlaska u eko selo,na Zagrebackom velesajmu...(jedna zanimljivost-treci mini pred kraj/zeleni/ danas je poznat kao Lignja turbo...)



Nebo iznad Trnskog...pred kraj reda-crveni T.Vitez(zabil ga u benzinsku),plavi K.Vitez(nakon kaj ga je u Sv.Nedelji zabil u nekaj,popravljen i prodan u Ogulin)


Međutim bio je to i sumrak kluba koji je dostigel svoj vrh i jednostavno se ugasil.

Robi je otišel svojim putem,auto mu je završil kod još jednog lika usko vezanog za klub(Danijel) i to je bil kraj...

Iako se klub razišel opet smo ostali Fakin,Šoš,Filip i ja.

Međutim sad je vec bilo lako.Jedan klub je bil iza nas,ekipa je bila „posložena“ i ljudi su čuli za nas i poceli dolaziti „na gotovo“...

2000.godina donijela je klasicna druzenja,sve manje odlazaka Danijelu i sve više krpanja i slaganja auta kod Fakina i ispred Šošove kuće,a nerijetko i na križanju Berislavićeve i Gajeve gdje je jednom prilikom i novinar Mini Maga naletil na Filipa i Šoša i napravil clanak o njima....Većina druzenja i odigravala se kod Fakina uz obilne kolicine mesa pecenog na dva roštilja i potoke pive...

Nismo se opterecivali sa formalnostima oko kluba i sve se baziralo na frendovskoj bazi. Mnogi su otisli(Vitezi su prodali miniće,Krešo prešel u motoriste,Pokrajac pocel epsko slaganje drugog minija,Smola moral prodat minija,Jadran isto...),neki se „smrzli“ na par godina(Marijan)...a pojavili su se i neki novi ljudi:Zblajhi,Ignor,Luka(pula)...

Filip,Fakin,Brutalac i ja lutali smo po zagrebu tražeci mijesto gdje bi se mogli nalaziti i nakon godinu dve iskristaliziralo se novozagrebaćko Središće i kafić Koš koji nam je vecini odgovaral jer smo bili iz Novog Zagreba(osim Filipa)...Ekipi se u to vrijeme pridružuju i Knot,Ignor,Relja kasnije i Pavao/e te se formira neka stalna ekipa sa ponešto „padobranaca“. Kave se održavaju svaki dan i pada odluka da bi bilo fino opet oformit nekakav klub. Ustvari pravi je povod bil odlazak na IMM u italiju 2003. godine pa da se prijavimo i dođemo kao klub. Razgovarali smo o imenu i odlucili da „oživimo“ moj prvi klub (onaj iz 1998 godine ,prije MMKS) te smo u italiju otisli pod imenom „Mini FUNatic“,sa tri minija (u crvenim majicama kojima je natpise napravil Brutalac i za kojima je nastala pomama tak da je preživila jedino Fakinova!!!) u sastavu Fakin,Filip,Šoš,Pavle,Drko,David,Igor i ja. Po povratku iz italije (gdje smo po prvi puta izašli u Mini Worldu) odlucili smo osnovati novi klub.Starije klub opet upokojen,a novi smo klub krstili u Mini Klub Zagreb..Od osnutka kluba tu je i Silvo,te nekaj kasnije i Silvio.


El Presidente meditira u itl na IMM-u ponavljajuci mantru...novi most...novi most...


U italiji na IMM-u ušli smo na "velka vrata" u europsku mini scenu...


Ovaj put je Filip dizajniral pravi logo bacili se na izradu papirologije i vec za sljedeci IMM u engleskoj imali i prave majice,zastavu,tende...ukratko tak je nastajal MKZ...
_________________
trt mrt smrt
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
mean
Mini Owner


Joined: 27 Aug 2007
Age: 41

Mini: Bitanga :)
Posts: 288
Location: Novi Sad

PostPosted: Mon Feb 14, 2011 5:34 pm    Post subject: Reply with quote

Clapping za tekst.
Da li je red bull mini preziveo i da li je bio sa konzervom ili standardan samo izlepljen?
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
issigonis
Mini Owner


Joined: 20 Feb 2010
Age: 45

Mini: inno cooper 1300,inno cooper 1300export,Red Hot,MK3 1000,inno cooper 1300export(Seneffe)
Posts: 1536
Location: Novi Zagreb-Zagreb

PostPosted: Mon Feb 14, 2011 6:41 pm    Post subject: Reply with quote

mean wrote:
Clapping za tekst.
Da li je red bull mini preziveo i da li je bio sa konzervom ili standardan samo izlepljen?


bili su to prvi Red Bull minići...dva komada sa konzervom...bili su sponzori mitinga i nekakve vožnjice koja je išla uz to.kasnije su završili negdje na podrucju Zagreba u rashodu,al ti to tocnije zna Brutalac.

tekst je jedna skracena verzija bez puno podataka i slika da se i mlađa ekipa (pod mlađa ne mislim na godine već na one koji su se kasnije prikljucili) upozna sa povijesti MKZ-a,a klub je vec skupil "staža" da se može pohvaliti duljinom svog djelovanja,puna verzija je pripremljena ali se trebam još konzultirati sa određenim ljudima iz početaka Mini scene,a do nekih je teško i doći nakon 12-13 godina.u glavnom zanimljivo je kamo ih je život odnio i kaj sad misle o Miniću sa decenijom odmaka.

zanimljive su i cijene,tako da sam naišao na neke zapise da nas je put u Opatiju(gore opisan u tekstu) i nazad koštal 80 kuna benzina po autu!!!a nismo se štedili...
_________________
trt mrt smrt
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
sinisa
Mini Owner


Joined: 03 Sep 2008
Age: 47

Mini: British open
Posts: 53
Location: Beograd

PostPosted: Mon Feb 14, 2011 10:13 pm    Post subject: Reply with quote

Pohvala za ideju o ovom tekstu. Uživao sam. Nadam se da se nećete ljutiti ako ukradem ideju jednog dana za naš forum.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
mean
Mini Owner


Joined: 27 Aug 2007
Age: 41

Mini: Bitanga :)
Posts: 288
Location: Novi Sad

PostPosted: Tue Feb 15, 2011 12:24 am    Post subject: Reply with quote

issigonis wrote:
zanimljive su i cijene,tako da sam naišao na neke zapise da nas je put u Opatiju(gore opisan u tekstu) i nazad koštal 80 kuna benzina po autu!!!a nismo se štedili...


To su bili dani *LICK*

Mogli bi se malo pokrenuti i oko zvanicnog sajta pa ga malo update-ovati ACUTE
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Brutalac
Mini Owner


Joined: 21 May 2007
Age: 44

Mini: Ljubo Custom 12'75, GT/XE
Posts: 2172
Location: Novi Zagreb

PostPosted: Tue Feb 15, 2011 8:03 am    Post subject: Reply with quote

mean wrote:

Mogli bi se malo pokrenuti i oko zvanicnog sajta pa ga malo update-ovati ACUTE


Dogovor obavljen!
Do kraja mjeseca updateovi su gore Wink
_________________
Might have 16 valves but still a mini!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
mean
Mini Owner


Joined: 27 Aug 2007
Age: 41

Mini: Bitanga :)
Posts: 288
Location: Novi Sad

PostPosted: Tue Feb 15, 2011 8:20 am    Post subject: Reply with quote

Friends
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
gregor.tm
Mini Owner


Joined: 08 Jun 2007
Age: 51

Mini: MK1 traveller 66, mini turbo, ženin mini ;-), Elf, Spity,...
Posts: 998
Location: Maribor SLO

PostPosted: Tue Feb 15, 2011 3:58 pm    Post subject: Reply with quote

simpatično je vidjeti klince na fotkama.
sve čestitke da ste se održali do dan danas u izvornom sastavu, što znači da imate mlade i jake korjene!

taj skup u Samoboru 99 je bio skup gdje sam se upoznao sa večinom vas.

PS: kaj je bilo sa tipom iz Dančijeveg komšiluka koji je ima crvenog minija sa kockicama po krovu (bivši mladenov) koji je pokrenuo taj prvi skup?
_________________
www.miniforum.si
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
issigonis
Mini Owner


Joined: 20 Feb 2010
Age: 45

Mini: inno cooper 1300,inno cooper 1300export,Red Hot,MK3 1000,inno cooper 1300export(Seneffe)
Posts: 1536
Location: Novi Zagreb-Zagreb

PostPosted: Tue Feb 15, 2011 4:21 pm    Post subject: Reply with quote

gregor.tm wrote:
simpatično je vidjeti klince na fotkama.
sve čestitke da ste se održali do dan danas u izvornom sastavu, što znači da imate mlade i jake korjene!

taj skup u Samoboru 99 je bio skup gdje sam se upoznao sa večinom vas.

PS: kaj je bilo sa tipom iz Dančijeveg komšiluka koji je ima crvenog minija sa kockicama po krovu (bivši mladenov) koji je pokrenuo taj prvi skup?


to je bil čuveni Robi...nije on pokrenul skup.taj smo skup pokrenuli (uostalom kao i SVE skupove u to vrijeme) Šoš,Filip,Fakin i ja ili bar neko od nas 4. Robi je mahal,prical i bil na papiru. doduše organiziral je rucak u Samoborskoj pivnici...taj je mladenov mini koštal 1998 3800 dem (ja sam svog speciala platil 2400)bil je najskuplji mini u oglasima i bil je među najboljim ak ne i najbolji mini 1997-1998-1999(ne racunajuci svega par Rover Coopera u ZG),al ga je on raz..bal,prevrnul,pofarbal krov u bijelo...uglavnom auto je završil kod Danćija u "kokošinjcu".
_________________
trt mrt smrt
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
issigonis
Mini Owner


Joined: 20 Feb 2010
Age: 45

Mini: inno cooper 1300,inno cooper 1300export,Red Hot,MK3 1000,inno cooper 1300export(Seneffe)
Posts: 1536
Location: Novi Zagreb-Zagreb

PostPosted: Tue Feb 15, 2011 4:35 pm    Post subject: Reply with quote

sinisa wrote:
Pohvala za ideju o ovom tekstu. Uživao sam. Nadam se da se nećete ljutiti ako ukradem ideju jednog dana za naš forum.


dokumentiraj,zapisuj,pamti...jednog dana ce ti zlata vrijediti. jbga,u to doba nije bilo digitalca (Fakin je dosta toga sa polaroidom fotkal!),mob su imali 2-3 clana,internet 2-3...dijelovi ili euroauto u trstu ili raznorazni autootpadi normalno u italiji...nama je skupit 20-30 minića bilo jednako tesko kao sad probat slozit 300 na hrpi...
_________________
trt mrt smrt
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
gregor.tm
Mini Owner


Joined: 08 Jun 2007
Age: 51

Mini: MK1 traveller 66, mini turbo, ženin mini ;-), Elf, Spity,...
Posts: 998
Location: Maribor SLO

PostPosted: Tue Feb 15, 2011 5:44 pm    Post subject: Reply with quote

issigonis wrote:
gregor.tm wrote:
simpatično je vidjeti klince na fotkama.
sve čestitke da ste se održali do dan danas u izvornom sastavu, što znači da imate mlade i jake korjene!

taj skup u Samoboru 99 je bio skup gdje sam se upoznao sa večinom vas.

PS: kaj je bilo sa tipom iz Dančijeveg komšiluka koji je ima crvenog minija sa kockicama po krovu (bivši mladenov) koji je pokrenuo taj prvi skup?


to je bil čuveni Robi...nije on pokrenul skup.taj smo skup pokrenuli (uostalom kao i SVE skupove u to vrijeme) Šoš,Filip,Fakin i ja ili bar neko od nas 4. Robi je mahal,prical i bil na papiru. doduše organiziral je rucak u Samoborskoj pivnici...taj je mladenov mini koštal 1998 3800 dem (ja sam svog speciala platil 2400)bil je najskuplji mini u oglasima i bil je među najboljim ak ne i najbolji mini 1997-1998-1999(ne racunajuci svega par Rover Coopera u ZG),al ga je on raz..bal,prevrnul,pofarbal krov u bijelo...uglavnom auto je završil kod Danćija u "kokošinjcu".


točno bio je to Robi. hmmm zanimiljivo... meni je predstavio priču kako je on orgnizirao.... jer sam se često sa njim sreo na putu kroz Bestovje.....
zašto niste to tada rekli, pa bi pivo pio sa vama a ne sa njim Wink
_________________
www.miniforum.si
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
issigonis
Mini Owner


Joined: 20 Feb 2010
Age: 45

Mini: inno cooper 1300,inno cooper 1300export,Red Hot,MK3 1000,inno cooper 1300export(Seneffe)
Posts: 1536
Location: Novi Zagreb-Zagreb

PostPosted: Tue Feb 15, 2011 7:11 pm    Post subject: Reply with quote

pa on je bil predsjednik!!! Smile Smile Smile
_________________
trt mrt smrt
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
kowalski
Mini Owner


Joined: 05 Sep 2007
Age: 40

Mini: 1100 Special '79.
Posts: 124
Location: slavonija

PostPosted: Wed Feb 16, 2011 1:25 pm    Post subject: Reply with quote

Mladen bi bio Pukljak, sa Rudeša?
_________________
zgodan ti je auto; a znaš šta, takvog istog, samo Coopera hiljadutristo sam ja vozio '79 na reliju....
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
gregor.tm
Mini Owner


Joined: 08 Jun 2007
Age: 51

Mini: MK1 traveller 66, mini turbo, ženin mini ;-), Elf, Spity,...
Posts: 998
Location: Maribor SLO

PostPosted: Wed Feb 16, 2011 2:00 pm    Post subject: Reply with quote

evo za malo nostalgije.
plakat za prvi HR susret još čuvam!
sinoč sam ga našao i naravno konačno pofotkao.


_________________
www.miniforum.si
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
issigonis
Mini Owner


Joined: 20 Feb 2010
Age: 45

Mini: inno cooper 1300,inno cooper 1300export,Red Hot,MK3 1000,inno cooper 1300export(Seneffe)
Posts: 1536
Location: Novi Zagreb-Zagreb

PostPosted: Wed Feb 16, 2011 7:06 pm    Post subject: Reply with quote

kowalski wrote:
Mladen bi bio Pukljak, sa Rudeša?


tzv-SOVA! Da još jedan iz "ergele" starih mehanicara Sad Sad ...5-6 minića iz MKZ-a je nabavljeno kod njega... Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
_________________
trt mrt smrt
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    mini club zagreb Forum Index -> Info Pult All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2  Next
Page 1 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group