Home - FAQ - Search - Memberlist - Usergroups - Register - Profile - Log in to check your private messages - Log in
 
MINI Cooper '79
Goto page 1, 2, 3, 4  Next
 
Post new topic   Reply to topic    mini club zagreb Forum Index -> Garaža
View previous topic :: View next topic  
Author Message
brunofall27



Joined: 20 Sep 2012
Age: 30

Mini: Cooper '79
Posts: 34
Location: Viškovo

PostPosted: Thu Sep 20, 2012 1:53 pm    Post subject: MINI Cooper '79 Reply with quote

Evo da vam predstavim svoj projekt ..
Autiæ naizgled i nije u tako lošem stanju, ali želim ga srediti da bude kako treba pa da se još duuuugo vozim u njemu.









Karoserija trenutno èeka pjeskarenje, a motor je rastavljen i èeka strojne obrade.

Imam pitanje vezano uz pjeskarenje.. Vidio sam da uglavnom svi pjeskarite ali nitko ne pjeskari sve površine pa me zanima šta sa tim ostalim površinama ? Kako znati šta je ispod laka na tim mjestima koja se ne pjeskare ? Ja imam problem da sam kupio minija kojeg su ranije radili neki specijalci koji su novi lak stavljali preko svega .. ima ga i na gumama, motoru, staklima, a naravno i preko sve hrðe na karoseriji pa me brine da mi nebi nakon nekog vremena ako napravim kao veæina vas poèelo izbijat na trenutno naizgled zdravim mjestima .

Što se motora tièe bio je ispravan i najvjerovatnije ga nisam trebao dirati ali veæ kad æu karoseriju kompletnu sreðivati neka bude onda i motor kao nov ..
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
brunofall27



Joined: 20 Sep 2012
Age: 30

Mini: Cooper '79
Posts: 34
Location: Viškovo

PostPosted: Thu Sep 20, 2012 6:36 pm    Post subject: Reply with quote

Evo danas sam imao nekog drugog posla pa nisam puno stigao ..





vaðenje tog nastavka za vodu .. bome dobro je zapeko, prepao sam se da æe trebati bušiti ali ipak je nekako krenuo





radilicu je netko olakšavao .. ne vidi se najbolje ali utezi su dosta skinuti pa me to malo brine. ali dat æu ju na balansiranje pa da budem siguran

Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
brunofall27



Joined: 20 Sep 2012
Age: 30

Mini: Cooper '79
Posts: 34
Location: Viškovo

PostPosted: Fri Sep 21, 2012 3:08 pm    Post subject: Reply with quote

malo dorada vodilica .. s lijeva na desno : original, nova, nova skraæena 4mm i napravljeno sjedište za gumicu





i sad bušim blok. ovaj 2. s lijeva je izbušen, 3. sam prešao 0.01mm završnu mjeru pa sam išao prvo 4. da ponovo naðem mjeru pa æu se vratiti na 3., a zub æe nadam se izaæ honovanjem kasnije

Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Fakin
Mini Owner


Joined: 03 Jun 2007
Age: 45

Mini: 1000 '71, 1000 '76, Cooper S '71
Posts: 2034
Location: Zagreb

PostPosted: Fri Sep 21, 2012 4:32 pm    Post subject: Reply with quote

Sve što je ostalo nakon pjeskarenja izbrusiti do metala. Pitaj bilo kojeg lakirera kako i s èime. Nikako sa flexericom kao neki Rolling Eyes
_________________
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
skipper_zg
Mini Owner


Joined: 09 Dec 2008
Age: 42

Mini: custom 998
Posts: 458
Location: Zagreb

PostPosted: Fri Sep 21, 2012 9:47 pm    Post subject: Reply with quote

daj napiši koji su brojevi motora, glave br. šasije i sl da pogledamo kaj bi to bilo... ak nije neki bed bas me zanima.

sretno s radovima
tnx
_________________
Svaki dan isti dejaVu
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
brunofall27



Joined: 20 Sep 2012
Age: 30

Mini: Cooper '79
Posts: 34
Location: Viškovo

PostPosted: Sat Sep 22, 2012 11:17 am    Post subject: Reply with quote

Pletenom èeliènom èetkom za brusilicu možda ?

Na oldschool.hr forumu su mi rekli da ovo moje nije MINI Cooper pa sam za poèetak otišao pogledat u papire i stvarno nije.

Piše Aston Martin Austin MINI Moris XC2S1N1139000B PP

Na glavi jedina oznaka koju sam pronašao je 24 D 8 i to kod mjesta di doðe termostat.

..a na bloku ima više toga. Sa boène strane di doðe nešto za hlaðenje piše 4025, s gornje strane di doðe glava na sredini je slovo A, a sa strane u kutu 10H791AA176235 i još kod strane di doðe filter ulja. Njemu s lijeve strane piše 03A, a s desne naopako napisano 025 i još skroz desno od toga 12A tocno ispod 497 i ispod W u nagnutom kvadratu

edit: malo sam gledao i mislim da je to MINI Moris Special Deluxe
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Fakin
Mini Owner


Joined: 03 Jun 2007
Age: 45

Mini: 1000 '71, 1000 '76, Cooper S '71
Posts: 2034
Location: Zagreb

PostPosted: Sun Sep 23, 2012 6:28 pm    Post subject: Reply with quote

Nikako èetkom za brusilicu !!!!
_________________
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
brunofall27



Joined: 20 Sep 2012
Age: 30

Mini: Cooper '79
Posts: 34
Location: Viškovo

PostPosted: Mon Oct 01, 2012 2:58 pm    Post subject: Reply with quote

Zna netko da li se može saznati izgled kruškota u originalu ? Gledao sam malo slike ovih deluxe speciala iz godina kao moj i koliko sam vidio nisu svi isti - neki imaju urice na sredini pa rupe sa strana, a neki ih imaju iza volana pa desno pretinac.

Mog je netko ranije poceo restaurirati i kad sam ga ja dobio imao je urice od modela sa pretincom ali montirane na sredini, a sa strana rupe *SCRATCH*

Ja sam mislio raditi novi kruškot pa me zanima ako mogu saznati kako je bilo u originalu iako bi raðe radio verziju s pretincem ..
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Fakin
Mini Owner


Joined: 03 Jun 2007
Age: 45

Mini: 1000 '71, 1000 '76, Cooper S '71
Posts: 2034
Location: Zagreb

PostPosted: Mon Oct 01, 2012 3:28 pm    Post subject: Reply with quote

Po broju šasije XC2S1N1139000B tvoj mini je Mini Specijal sa motorom od 1100 kubika.

Ovo ti je glavni engine number: 10H791AA176235

Da li imaš ploèicu zanitanu na gredi ispod vozaèkog sica?
_________________
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
brunofall27



Joined: 20 Sep 2012
Age: 30

Mini: Cooper '79
Posts: 34
Location: Viškovo

PostPosted: Mon Oct 01, 2012 3:56 pm    Post subject: Reply with quote

Da. Piše Leyland, XC2S1N, pa broj šasije i ispod s lijeva na desno 41841, 950 i 1255 ..

edit: gledao sam na stranici kluba pod garaža i imaju 2 isto godište kao moj i jedan ima urice na sredini, a drugi kod volana samo šta sam tek sad skužio da sam nešto krivo vidio jer ni jedan od tih nema pretinac koji sam zamislio Pardon

edit 2: ne mogu sada naæi ali zapamtio sam da ima neki žuti koji se na njuškalu prodavao za 5000 eura i imao je kruškot sa pretincom. takav bi ja htio samo ne znam da li je to isti model ..
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
issigonis
Mini Owner


Joined: 20 Feb 2010
Age: 45

Mini: inno cooper 1300,inno cooper 1300export,Red Hot,MK3 1000,inno cooper 1300export(Seneffe)
Posts: 1536
Location: Novi Zagreb-Zagreb

PostPosted: Mon Oct 01, 2012 4:26 pm    Post subject: Reply with quote

brunofall27 wrote:
Da. Piše Leyland, XC2S1N, pa broj šasije i ispod s lijeva na desno 41841, 950 i 1255 ..

edit: gledao sam na stranici kluba pod garaža i imaju 2 isto godište kao moj i jedan ima urice na sredini, a drugi kod volana samo šta sam tek sad skužio da sam nešto krivo vidio jer ni jedan od tih nema pretinac koji sam zamislio Pardon

edit 2: ne mogu sada naæi ali zapamtio sam da ima neki žuti koji se na njuškalu prodavao za 5000 eura i imao je kruškot sa pretincom. takav bi ja htio samo ne znam da li je to isti model ..


Special ti ima ure sa strane,a 1000 i 850 tog godišta (znaèi '78-'80ta) imaju još uvjek uru/ure u sredini. Smile
_________________
trt mrt smrt
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
brunofall27



Joined: 20 Sep 2012
Age: 30

Mini: Cooper '79
Posts: 34
Location: Viškovo

PostPosted: Mon Oct 01, 2012 4:44 pm    Post subject: Reply with quote

..i mislio sam da bi to tako trebalo bit. Na ovom mom je dosta toga zbrljano i nije kako treba.

Sad malo istražujem po internetu pa sam naletio na ovo :
http://minispares.com/shop/classic/Interior/Dash/Burr.aspx?170202

Cijelo vrijeme mislim kako postoji tvornièki kruškot sa pretincem i to ali sad kad sam pregledao dosta slika i ovo sa minisparesa dolazim do zakljuèka da miniji tih godišta nisu imali to pregraðeno i pretinac nego se kupi ovaj komad i zaljepi pa se dobije pretinac .. jelda ?
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Fakin
Mini Owner


Joined: 03 Jun 2007
Age: 45

Mini: 1000 '71, 1000 '76, Cooper S '71
Posts: 2034
Location: Zagreb

PostPosted: Mon Oct 01, 2012 7:25 pm    Post subject: Reply with quote

brunofall27 wrote:
Da. Piše Leyland, XC2S1N, pa broj šasije i ispod s lijeva na desno 41841, 950 i 1255 ..

edit: gledao sam na stranici kluba pod garaža i imaju 2 isto godište kao moj i jedan ima urice na sredini, a drugi kod volana samo šta sam tek sad skužio da sam nešto krivo vidio jer ni jedan od tih nema pretinac koji sam zamislio Pardon

edit 2: ne mogu sada naæi ali zapamtio sam da ima neki žuti koji se na njuškalu prodavao za 5000 eura i imao je kruškot sa pretincom. takav bi ja htio samo ne znam da li je to isti model ..


Jel piše na ploèici da je napravljen u Belgiji?
_________________
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
porkpie
Mini Owner


Joined: 03 Jun 2008
Age: 56

Mini: Mk V Mainstream Cooper '91, Mk III Austin Mini 1000 '71, Mk I Morris Mini 850 '67...
Posts: 678
Location: zagreb

PostPosted: Mon Oct 01, 2012 8:21 pm    Post subject: Reply with quote

Prvo su imali dash u dva dijela s pretincom i maskom koja se umetala u plastiku od ura (imao sam takav, ostao kod Danijela, potom ugradjen u mini od propadala...

http://www.minispares-online.co.uk/images/products/2815.jpg
Haha sad ga prodaju pod rare:)))

Poslije su s cooperima dolazili jednodijelni dashevi upocetku samo kao dodatna oprema, poslije standardno, ak se ne varam, nek me isprave ako grijesim...prvi modeli su imali fiksiranje na zgance dok su noviji imali mehanizam i kutiju pretincu da ti stvari ne beze po celoj gredi... Ako zelis takav imam ja nekoliko s razlicitom kolicinom dodatnih rupa od mdfa do poliestera
_________________
You're only supposed to blow the bloody doors off!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
brunofall27



Joined: 20 Sep 2012
Age: 30

Mini: Cooper '79
Posts: 34
Location: Viškovo

PostPosted: Mon Oct 01, 2012 9:56 pm    Post subject: Reply with quote

Fakin wrote:
Jel piše na ploèici da je napravljen u Belgiji?


Na zadnjem mjestu broja šasije je slovo B pa mi je netko ranije napisao da to znaèi da je iz Belgije.

..a evo sad sam ponovo otišao bolje pogledati i tek sad sam vidio da iznad svega piše LEYLAND INDUSTRIES - BELGIUM
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    mini club zagreb Forum Index -> Garaža All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2, 3, 4  Next
Page 1 of 4

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group