Home - FAQ - Search - Memberlist - Usergroups - Register - Profile - Log in to check your private messages - Log in
 
RESTAURACIJA

 
Post new topic   Reply to topic    mini club zagreb Forum Index -> Problemi
View previous topic :: View next topic  
Author Message
PeroML



Joined: 12 Feb 2017

Mini: AUSTIN 1000 HLE
Posts: 2

PostPosted: Sun Feb 12, 2017 6:15 pm    Post subject: RESTAURACIJA Reply with quote

Pozdrav ekipa
Vec godinu i pol ponosni sam vlasnik (nakon niza godina tihe patnje) Austina Mini 1000 HLE, '83 godiste.
Zbog priprode posla nisam uspio puno uivati u njemu, a i neprestano mi se kvari (bobina, releji, starter, ...)
Volio bih pronaci nekoga tko se kuzi i tko je spreman preuzeti kompletnu restauraciju - struja izgleda kao da se malo dijete igralo
Takodjer, volio bih ga obuci u kozu pa da bude kako spada

Unaprijed se zahvaljujem
Lp
_________________
Brian Johnson:
The best fun I had in my life ...
Back to top
View user's profile Send private message
Fakin
Mini Owner


Joined: 03 Jun 2007
Age: 44

Mini: 1000 '71, 1000 '76, Cooper S '71
Posts: 2034
Location: Zagreb

PostPosted: Mon Feb 13, 2017 9:03 am    Post subject: Reply with quote

Pozdrav

Može malo više detalja o autu i o sebi?
Kad kažeš restauracija, na što točno misliš?
Komplet slaganje auta od nule ili samo "pokrpati" ga?
Često je struju najbolje zamjeniti komplet sa novom ako ju je netko izmesario ili je gorila.
_________________
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
PeroML



Joined: 12 Feb 2017

Mini: AUSTIN 1000 HLE
Posts: 2

PostPosted: Mon Feb 13, 2017 11:31 am    Post subject: Reply with quote

Ejla,

A sta rec...
Dakle prije godinu i pol sam ga kupio od jednog tipa u Istri, pored Barbana.
Buduci da sam zbog posla bio ca veci dio godine (2 mjeseca na putu, 10 dana doma) nisam ga ni posteno uspio provozati takorekoc. Minic je oduvijek bio tiha patnja u mojoj familiji, ali nazalost nikad ga nismo imali, sto zbog love, sto zbog inih razloga u proslosti, pa sam si ga ja napokon kupio prosle godine - za gust!
Ne znam sta ocekujes o opisa - dakle 1000 HLE, 32kW, 35000 km na satu Very Happy, 12 cola s diskovima, Motolita volan, sredisnja konzola sa Smith pokazivacima (nemam centralni sat, nego 2 + 3 pokazivaca - brzina/okretaji te temp/gorivo/struja), ostalo bi trebalo biti original - jedino je izvuceno jos USB napajanje
Sad kad sam se vratio u Hrv, prije 3 mjeseca, mi je krepao - ugasio se u voznji, i od tada je kod lokalnog mehanicara koji se muci. Nije da covjek nema volje i zelje ali jednostavno ne poznaje taj tip auta.
Minic, kada radi, ma, nema mu premca.
Uglavnom, ja osobno nisam nista prckao po njemu, jer prvenstveno ne znam, pa nisam htio dirati da ne zafrknem. Do sada je mjenjana - bobina, ulje, filteri, remenje, razvodnik paljenja, gume, relej zimgavaca, starter, hladnjak, ... Imam kod sebe jos brdo dijelova - nosaci motora, mjenjaca, amortizeri, ukrasni elementi od inoxa, pumpa vode, termostati, filter goriva, letva volana ... nemam pojma koliko sam vec love ostavio na minispares, ali nema veze
Sta bih ja htio..
Eh,
Ovako, limarija je solidna (auto je navodno pituran prije 8-10 god) ali se je vec pocela pojavljivati ruzina (blatobrani, na krovu u kanalicu, oko bunkera..) nista jos uvijek strasno + ima neku rupu u podnici, ali kako sam naumio da ga skockam, onda bih i to sad sve radio. Dakle, pjeskarenje, temeljna i opet ista pitura koja je bila, mozda samo 2 tona tamnije.
Struja, kako sam napisao, je katastrofa, i da, slazem se, skroz bih ju mjenjao - kabele. Imam jos u tom svom brdu dijelova jos nesto novoga, sto bih naravno i ugradio, a sto fali, naci ce se nekako.
Isto bih volio promjeniti sve dijelove ovijesa - koliko ja vidim amortizeri su gotovi, za gumene elemente nisam siguran - imam manje-vise sve novo.
I da, naravo da motor radi ko urica - sto trenutno nije slucaj. Vidio sam da i karburator malo kapa, pa sam mislio ga prebaciti na Webber, ne znam..
interijer mi je katastrofa - presvukao bih siceve, novi headliner,... Izgleda trenutno kao da su 3 auta uparena Very Happy
dakle, da, komplet restauracija.

http://imageshack.com/a/img923/3889/wufk7Z.jpg
_________________
Brian Johnson:
The best fun I had in my life ...
Back to top
View user's profile Send private message
Mini Club Zagreb
Admin


Joined: 05 Nov 2012
Age: 64

Mini: 1959-2000
Posts: 47
Location: Zagreb

PostPosted: Tue Feb 14, 2017 3:05 pm    Post subject: Reply with quote

Na pravoj si adresi!
Za kvalitetno i brzo slaganje miniča probaj kontaktitati člana foruma Brutalac i/ili Fakin
*HI*
_________________
www.facebook.com/MiniClubZagreb
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
issigonis
Mini Owner


Joined: 20 Feb 2010
Age: 45

Mini: inno cooper 1300,inno cooper 1300export,Red Hot,MK3 1000,inno cooper 1300export(Seneffe)
Posts: 1536
Location: Novi Zagreb-Zagreb

PostPosted: Tue Feb 21, 2017 6:45 pm    Post subject: Reply with quote

bok!
baš malo čitam,weber (solex,delorto itd) zaobiđi u širokom luku....

za 998 je idealan hif 38 ili hs4...dobra igla i feder,set za reparaturu i to je to...weber možeš uzet ili polovni ili novu kinesku kopiju i to je jedno gore od drugoga...možda da imaš jači motor i da ideš u ekstremnije prerade,ali za hiljadarkicu od cca 40 ks ovo je idealno....

drži se standardnih dijelova,najlakše se uštela i provjereno najbolje radi...nikakva pripasivanja. *HI*
_________________
trt mrt smrt
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    mini club zagreb Forum Index -> Problemi All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group