Home - FAQ - Search - Memberlist - Usergroups - Register - Profile - Log in to check your private messages - Log in
 
...Cord.Mini Cord
Goto page 1, 2  Next
 
Post new topic   Reply to topic    mini club zagreb Forum Index -> Mini
View previous topic :: View next topic  
Author Message
issigonis
Mini Owner


Joined: 20 Feb 2010
Age: 45

Mini: inno cooper 1300,inno cooper 1300export,Red Hot,MK3 1000,inno cooper 1300export(Seneffe)
Posts: 1536
Location: Novi Zagreb-Zagreb

PostPosted: Mon Oct 11, 2010 2:49 pm    Post subject: ...Cord.Mini Cord Reply with quote




Imati minija koji je lagan, jednako cvrst i nikad nemre strunut. Ako neko ima nekaj protiv "plastike", John Cooper je dal "blagoslov" ovom modelu. Mislim da to sve govori. Ovo je kratka prica o miniju za kojeg zna jako malo ljudi, a koji je ujedno jako interesantan. Kratka prica o Mini Cord-u, koji se radil od 1991 do 1995 u Venezueli. Napravljeno ih je 1.309. Osim baznog modela Cord SB, bil je tu i Cord DB (sa klimom, kozom...10" minilitkama ) zatim kabrio i jako zanimljivi Mini Cord JC John Cooper ( kit 1000 ), sa koznim interijerom, 13"revolite...





_________________
trt mrt smrt
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
issigonis
Mini Owner


Joined: 20 Feb 2010
Age: 45

Mini: inno cooper 1300,inno cooper 1300export,Red Hot,MK3 1000,inno cooper 1300export(Seneffe)
Posts: 1536
Location: Novi Zagreb-Zagreb

PostPosted: Mon Oct 11, 2010 2:54 pm    Post subject: Reply with quote






i Cord Cooperi



_________________
trt mrt smrt
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
issigonis
Mini Owner


Joined: 20 Feb 2010
Age: 45

Mini: inno cooper 1300,inno cooper 1300export,Red Hot,MK3 1000,inno cooper 1300export(Seneffe)
Posts: 1536
Location: Novi Zagreb-Zagreb

PostPosted: Mon Oct 11, 2010 3:02 pm    Post subject: Reply with quote

1991. - 113 komada, 1992. - 768 komada ( 164 izvezeno u kolumbiju ), 1993. - 391 komad, 1994. - 24, 1995. - 13 i kraj.







_________________
trt mrt smrt
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
issigonis
Mini Owner


Joined: 20 Feb 2010
Age: 45

Mini: inno cooper 1300,inno cooper 1300export,Red Hot,MK3 1000,inno cooper 1300export(Seneffe)
Posts: 1536
Location: Novi Zagreb-Zagreb

PostPosted: Mon Oct 11, 2010 3:12 pm    Post subject: Reply with quote

I sad da ne gnjavim slikama izrade, evo koji Mini Cord JC John Cooper :







Sva mehanika stizala je iz Rovera, a buduci da je John Cooper napustil izradu Coopera 1000 nakon podrške Rovera i pocetka izrade modela 1.3 ( o tome slijedi ovih dana opsirniji feljton ) najlogicnije je bilo "riješit" zalihe Cord-u.



_________________
trt mrt smrt
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
issigonis
Mini Owner


Joined: 20 Feb 2010
Age: 45

Mini: inno cooper 1300,inno cooper 1300export,Red Hot,MK3 1000,inno cooper 1300export(Seneffe)
Posts: 1536
Location: Novi Zagreb-Zagreb

PostPosted: Mon Oct 11, 2010 3:18 pm    Post subject: Reply with quote

Razlike su bile minimalne, npr. rub haube, izlivena prosirenja skup sa karoserijom...





...kao i zaglađeni falc krova



_________________
trt mrt smrt
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
issigonis
Mini Owner


Joined: 20 Feb 2010
Age: 45

Mini: inno cooper 1300,inno cooper 1300export,Red Hot,MK3 1000,inno cooper 1300export(Seneffe)
Posts: 1536
Location: Novi Zagreb-Zagreb

PostPosted: Mon Oct 11, 2010 3:28 pm    Post subject: Reply with quote









i tak je Cord rijesil brige limarenja i hrđanja 1.309 vlasnika minija.... *HI*
_________________
trt mrt smrt
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
mj
Mini Owner


Joined: 14 Nov 2007
Age: 48

Mini: Mini 1000 '71 Mk3
Posts: 137
Location: Zg-Remete

PostPosted: Mon Oct 11, 2010 8:23 pm    Post subject: Reply with quote

Ovaj minić mi se čini jako fora. Dal ko zna imali koji primjerak u Hrvatskoj ili bližoj okolici bilo bi ga interesantno za vidjet
Back to top
View user's profile Send private message
drKo
Mini Owner


Joined: 04 Jul 2007
Age: 45

Mini: Cooper 1.3 Spi
Posts: 431
Location: Zagreb-Dubrava

PostPosted: Mon Oct 11, 2010 9:21 pm    Post subject: Reply with quote

...prvi glas da tako nešto postoji....
a jesu mu i mostovi neka "kemija" ili standardni žebeljezni?!
ak možda znaš...
_________________
Umjereno uživanje ne može škoditi ni u većim količinama.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
issigonis
Mini Owner


Joined: 20 Feb 2010
Age: 45

Mini: inno cooper 1300,inno cooper 1300export,Red Hot,MK3 1000,inno cooper 1300export(Seneffe)
Posts: 1536
Location: Novi Zagreb-Zagreb

PostPosted: Mon Oct 11, 2010 9:33 pm    Post subject: Reply with quote

mj wrote:
Ovaj minić mi se čini jako fora. Dal ko zna imali koji primjerak u Hrvatskoj ili bližoj okolici bilo bi ga interesantno za vidjet


nemoj se niti truditi.par stotina preživjelih modela,informacije na kapaljku.kad spomenes "plastiku" neinformiranima se cini kao da govoris o trabantu,sve kao škljoca,škripi...daleko od istine.međutim od ono malo informacija,ko ga se jednom docepa,ne pusta vise.prvi plasticni mini nastao je ako se ne varamu engleskoj 1968.tehnologija izrade je otisla napred i steta je sta je Facorca(zbog povlacenja investitora) otisla u povijest,medutim u to je doba,90-tih,i mini bio u nemilosti i najbliže gasenju(spasil ga je izvoz na japansko tržište,a tu je veliku ulogu odigrao i najjaci i najbrži serijski proizveden mini-ERA),tako da na zalost nikad necemo saznati u kojem je to smijeru moglo otic.ali ak te život odbaci na antile,kolumbiju ili venezuelu,mozda napravis dobru trgovinu.. Smile
_________________
trt mrt smrt
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Brutalac
Mini Owner


Joined: 21 May 2007
Age: 44

Mini: Ljubo Custom 12'75, GT/XE
Posts: 2172
Location: Novi Zagreb

PostPosted: Mon Oct 11, 2010 10:44 pm    Post subject: Reply with quote

Jebeno mi Cord zgleda...cak mi se svidja i ova ideja sa izgladjenim rubom krova napred i iza Wink
Stvar je u tome da bi se ja odlucio na jedan drugi model da idem na stiku pla Twisted Evil
_________________
Might have 16 valves but still a mini!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
issigonis
Mini Owner


Joined: 20 Feb 2010
Age: 45

Mini: inno cooper 1300,inno cooper 1300export,Red Hot,MK3 1000,inno cooper 1300export(Seneffe)
Posts: 1536
Location: Novi Zagreb-Zagreb

PostPosted: Mon Oct 11, 2010 10:52 pm    Post subject: Reply with quote

Brutalac wrote:
Jebeno mi Cord zgleda...cak mi se svidja i ova ideja sa izgladjenim rubom krova napred i iza Wink
Stvar je u tome da bi se ja odlucio na jedan drugi model da idem na stiku pla Twisted Evil


a znam i koji....nisi ti ni lud!!!!!!!!!!!!!!!al o tome koji drugi dan u drugoj temi.
_________________
trt mrt smrt
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
gregor.tm
Mini Owner


Joined: 08 Jun 2007
Age: 51

Mini: MK1 traveller 66, mini turbo, ženin mini ;-), Elf, Spity,...
Posts: 998
Location: Maribor SLO

PostPosted: Tue Oct 12, 2010 7:34 am    Post subject: Reply with quote

zanimljivo je to da originalni plastičari napravljeni tamo daleko nisu postali nikakvu vrijednost kod engleza..... jer su oni prvi koji bi trebali plastiku umjesto trulog lima.
a i nama bi dobro došao..... konačno bi se ponovo vozio minijem i zimi Crazy

super reportaža..... i iskreno rečno čak i u mini knjigama se ta proizvodnja pominje sa samo nekoliko riječi.
_________________
www.miniforum.si
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Darjan
Mini Owner


Joined: 21 Aug 2007

Mini: 1293 '70
Posts: 1246
Location: tamo di je more...

PostPosted: Tue Oct 12, 2010 9:33 am    Post subject: Reply with quote

moran priznat da o ovome nisan puno čuo, čak ni na stranim forumima, svaka čast. *HI*
a da je danas nać kalupe za odljev.... Confused
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
issigonis
Mini Owner


Joined: 20 Feb 2010
Age: 45

Mini: inno cooper 1300,inno cooper 1300export,Red Hot,MK3 1000,inno cooper 1300export(Seneffe)
Posts: 1536
Location: Novi Zagreb-Zagreb

PostPosted: Tue Oct 12, 2010 4:59 pm    Post subject: Reply with quote

gregor.tm wrote:
zanimljivo je to da originalni plastičari napravljeni tamo daleko nisu postali nikakvu vrijednost kod engleza..... jer su oni prvi koji bi trebali plastiku umjesto trulog lima.
a i nama bi dobro došao..... konačno bi se ponovo vozio minijem i zimi Crazy

super reportaža..... i iskreno rečno čak i u mini knjigama se ta proizvodnja pominje sa samo nekoliko riječi.


stari,tolko toga imam kaj nema u knjigama...moramo jednom zasjest i "ubit noć",to dode kao ispušni ventil kad se previše akumulira...
inace sam svima bil dosadan sa plasticnim minijima,to mi je bila opsesija,medutim vremena se mijenjaju,kak kažeš za derat ga po zimi! Drinks or Beer
_________________
trt mrt smrt
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
issigonis
Mini Owner


Joined: 20 Feb 2010
Age: 45

Mini: inno cooper 1300,inno cooper 1300export,Red Hot,MK3 1000,inno cooper 1300export(Seneffe)
Posts: 1536
Location: Novi Zagreb-Zagreb

PostPosted: Tue Oct 12, 2010 5:09 pm    Post subject: Reply with quote

Darjan wrote:
moran priznat da o ovome nisan puno čuo, čak ni na stranim forumima, svaka čast. *HI*
a da je danas nać kalupe za odljev.... Confused


ima tolko egzotike u svijetu minija...
sad vidiš da RED HOT i nije baš neki limited... Smile,pa nema veze kak je pofarban Crazy .ako te interesira ili bi jednog dana htio takav projekt javi se na PM i dam ti neke adrese vani,ali i u HR.iznenadil bi se da se nekaj slicno da naci,u svakom slucaju kad uhvatim vremena,nadam se za vikend mogu se malo pozabavit sa "plastikama" i prosirit temu.

iskreno,zacudilo me je da nisu svi skocili na "zadnje noge" kad sam se raspisal o plastici,naprotiv,ugodno sam iznenaden kaj to još nekog interesira. *BYE*
_________________
trt mrt smrt
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    mini club zagreb Forum Index -> Mini All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2  Next
Page 1 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group