Home - FAQ - Search - Memberlist - Usergroups - Register - Profile - Log in to check your private messages - Log in
 
Cijene Minija
Goto page 1, 2  Next
 
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mini club zagreb Forum Index -> Općenito
View previous topic :: View next topic  
Author Message
ablass



Joined: 04 Nov 2011
Age: 56


Posts: 22
Location: Zagreb

PostPosted: Tue Nov 27, 2012 6:15 pm    Post subject: Cijene Minija Reply with quote

Pozivam vas da provjerite cijene dobro očuvanih / manje očuvanih primjeraka oldtimera u Hrvatskoj vaše marke - branda vozila, ne bi li napravili jedan članak - cjenik s tom temom, a koji bi nam svima poslužio i bio referentan. Mislim da najbolju procjenu vozila određenog branda mogu napraviti članovi kluba ili foruma dotičnog kluba određene marke vozila. Najbolje se razumiju u modele / tipove određenih marki kojima su poklonici. Oglasnici u Hrvatskoj nisu mjerilo po kojem bi mogli napraviti "cjenik" jer se stvarno prodaje svašta.

Bilo bi zgodno i sigurno najpravednije da procjena dođe sa vaše strane; Marka, tip, godina, loše-dobro-odlično stanje…i to je to. Može tablično , a može i u tekstu. euri, kn, svejedno...

Naša e-mail adresa je uvijek ista: admin@oldtimeri.hr, ili topic na našem forumu; http://www.oldtimeri.hr/forum/8-Procjene-starodobnih-vozila/448-Cijene-oldtimera-u-Hrvatskoj

Cjenik bi postavili na naslovnicu i mislimo da bi svima dobro došao.

Pozdrav

http://www.oldtimeri.hr
_________________
volim engleze
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
issigonis
Mini Owner


Joined: 20 Feb 2010
Age: 45

Mini: inno cooper 1300,inno cooper 1300export,Red Hot,MK3 1000,inno cooper 1300export(Seneffe)
Posts: 1536
Location: Novi Zagreb-Zagreb

PostPosted: Tue Nov 27, 2012 7:04 pm    Post subject: Reply with quote

mislim da je to poprilično nezahvalno i teško izvedivo. teško netko može procijeniti tuđi auto ,pogotovo jer uvijek postoji dio ljudi za koje se niti ne zna kaj su sve radili na autu (pogotovo na manje vidljivim djelovima poput ovjesa i motora) i kaj sve je u taj auto ugrađeno.Dalje, sami vlasnici ne mogu biti objektivni za svoju imovinu i samim time dati realnu procjenu. koliko vrijedi neki mini 1000 mk3? nekom 500 nekom 50000 eura.netko bi slagal složeni auto,netko bi sjel i vozil se. ako kupac procijeni da je cijena u oglasu njemu dostupna i da mu toliko vrijedi-to je to.

Ideja je dobra,za nekog zainteresiranog da vidi tablicu i cjenovni razred za pojedini model kao što je to u stranim auto časopisima koji obrađuju istu tematiku.Ali teško se može povuči paralela sa autima izvan HR.osim veče ponude i ponude svih modela minića tamo su drugačija primanja i cijene usluga kod slaganja auta.normalno da neka trulja u francuskoj košta pet puta manje jer je i cijena limara i lakirera puno veča.Ili da se da nabaviti raniji model za manje novaca kad ih ima više od 4 u državi.

večina minića kod nas se složi,ali rijetko koji se restaurira. Istina da bi procjena od vlasnika minića bila jedina kolko tolko pravedna i realna jer da netko iz oldtimer saveza daje procjenu bilo bi u najmanju ruku uvredljivo za vlasnike minića. obzirom da sam vidio jedan opel koji ima hrpe nagrada i potvrda o tome kak je savršeno restauriran,a na sebi ima jedan lucas far,dodatke koji nisu ne pripadajuči marki ,nego niti iz vremenskog perioda proizvodnje tog vozila,žmigavce od mislim fiata 600...i sad da neko ko jedva razlikuje autobianchi od minića ide davati procjenu Evil or Very Mad

mišljenja sam dok je tako da je jedina realna cijena ona koju sam prodavač stavi,a na kupcu je da odvagne da li prodavač lovi u mutnom i želi ubrat dobru lovu ili je cijena sasvim ok. ko može procjeniti bezbroj odlazaka mehaničaru,limaru,sate provedene peruči i sortirajuči djelove koje si jedva nabavio?
_________________
trt mrt smrt
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
bobo
Mini Owner


Joined: 03 Dec 2007
Age: 41

Mini: MK3 u dijelovima
Posts: 364
Location: Zagreb, Maksimir

PostPosted: Tue Nov 27, 2012 8:05 pm    Post subject: Reply with quote

Slažem se s Issigonisom.. mislim da je nemoguće napraviti tabelu koja bi realno prikazala cijene po svim mogućim kategorijama ali to ne znači da ne možemo probati. Ako ništa onda barem iz štosa..

Evo, recimo ja sam platio svog 4500 eura i mislim da sam preplatio.. vjerujem da je realno vrijedio 3 do 3,5 tisuće.. Model je MK3, 1973, stanje neorginalno i ne baš sjajno..

Sad ga čeka kompletna restauracija ili da se bolje izrazim, kako Issigonis kaže, slaganje.. Nakon toga ću auto procijeniti na 13000 eura..
_________________
"The original history is made, never bought"
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
ablass



Joined: 04 Nov 2011
Age: 56


Posts: 22
Location: Zagreb

PostPosted: Wed Nov 28, 2012 10:20 am    Post subject: Cijene Reply with quote

Mislim da svemu treba pristupiti pozitivno. Hvala na komentarima, koji su svakako na mjestu, ali siguran sam da se orjentirna tablica da izraditi. Svaki početak je težak, ali valja krenuti, pa se kroz neko vrijeme i dođe do rezultata. U ovoj zemlji je sve naopako, ali ...
Za početak dobro bi mi došla lista tipova kroz godine i poneka insertirana cijena. tnx
_________________
volim engleze
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
issigonis
Mini Owner


Joined: 20 Feb 2010
Age: 45

Mini: inno cooper 1300,inno cooper 1300export,Red Hot,MK3 1000,inno cooper 1300export(Seneffe)
Posts: 1536
Location: Novi Zagreb-Zagreb

PostPosted: Wed Nov 28, 2012 7:48 pm    Post subject: Reply with quote

Apsolutno. samo ne znam tko če pozitivno pristupiti i napraviti takvu stvar a da bude realna. uvijek sam mrzio tablice po auto magazinima tipa MK1 mini cijena stanje dobro 1500 funti,loše 1000 funti. pa onda za mk2 stave 200 funti manje i tak redom!!! Bez uvrede,ali to su obične gluposti! pa nije to krumpir pa je kila ličkog 6 kuna,dalmatinskog je 9,a bjelovarskog 4...ja ne prodajem svoje miniće,ali ne želim niti nekog zaj..at pa da mu uništim mogučnost da si ikad vrati bar dio uloženog i dobije bar približno realnu cijenu za svoj auto. među ostalim nezahvalno je i nemoguče iznijeti cijenu za recimo mk3 kad tam imaš od ultrsuper je..no rijetkog modela 1000 LE kojih ima preživjelih u engleskoj ravno 3 ili Cooper S. kak odredit cijenu Mini 1000 SDL iz IMVa kad ih ima izuzetno malo,tu su motori od 850,1000,1300 ccm modeli sa i bez diskova, a svi se trpaju u isti koš-jednostavno MK3. kak odredit cijenu miniću Mk 6 kad se u njemu pojavljuju i zadnji modeli sa 998 motorom i prvi std minići sa 1275 motorom??? bilo bi bezobrazno prema nekim vlasnicima sa ovog foruma koji več 7-8 godina skupljaju sve nove djelove do najmanje sitnice da ih ugrade u svoj auto ubacit ih u cjenovni razred 500 eura iznad minića sklepanog sa djelovima od stojadina jer je to isto godište. možda može za poloneze ili pezejce biti cjenovna tablica ali za minića može postojati samo NETOČNA makar bila ona i okvirna. Nije u Hrvatskoj sve naopako nego jednostavno ljudi sa večim entuzijazmom slažu neke aute,makar i krame koje bi recimo u italiji davno bacili na šrot. ali kad gledam na IMMu vidim da naši minići bez obzira na manja primanja i težu/skuplju nabavku dijelova, ne da bi zaostajali več su mnogi puno bolje složeni. Kako taj trud izraziti u novčanoj jedinici ???

evo lista tipova karoserije za osnovni model jer ne vjerujem da bude itko sa foruma napravil cijene pa ,da bar godišta i modeli budu kolko-tolko točni.

Mini MK1 1959-1967
Mini Mk2 1967-1970
Mini Mk3 1970-1975
Mini Mk4 1976-1983
Mini Mk5 1984-1989
Mini Mk6 1990-1995
Mini Mk7 1996-2000

naravno postoje još modeli clubman,1275 gt koje su delali od 1969–1980,Cooper kao i Cooper S,Morris Mini K,Mini Pick-up ,Mini Moke ,Mini Van ,Morris Mini Traveller i Austin Mini Countryman ,Wolseley Hornet i Riley Elf ,Authi,Innocenti...postoji hrpa Limited edicija,neke za određena tržišta i svi se nalaze unutar ovih osnovnih mk1-mk7. *HI*
_________________
trt mrt smrt
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
bobo
Mini Owner


Joined: 03 Dec 2007
Age: 41

Mini: MK3 u dijelovima
Posts: 364
Location: Zagreb, Maksimir

PostPosted: Wed Nov 28, 2012 8:08 pm    Post subject: Reply with quote

Po svemu sudeči upravo si ti taj koji bi mogao realno napraviti cjenik Smile
_________________
"The original history is made, never bought"
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
issigonis
Mini Owner


Joined: 20 Feb 2010
Age: 45

Mini: inno cooper 1300,inno cooper 1300export,Red Hot,MK3 1000,inno cooper 1300export(Seneffe)
Posts: 1536
Location: Novi Zagreb-Zagreb

PostPosted: Wed Nov 28, 2012 8:31 pm    Post subject: Reply with quote

bobo wrote:
Po svemu sudeči upravo si ti taj koji bi mogao realno napraviti cjenik Smile


upravo si ti sam gore u prvom postu objasnil zakaj je to nemoguče napravit,da bude makar približno točno. kak se čini npr. mini 1000 mk6 cijena 50-15000eura. pa za to ne treba cjenik!!! a opet tvrdim da bi se tu našlo minića koji ne vrede ni početnih 50,a bilo bi i onih u koje je vlasnik utukel i više od 15000 i vjerujem da računima mogu to i dokumentirati. bez truda i muke za slaganja,nabavku itd koje nitko niti nemre procijeniti ,a kod potencijalnog kupca ti se niti ne priznaju.a cjenik se radi vjerujem da se dobije neka okvirna vrijednost auta za zainteresirane,što tebi kao vlasniku nije potrebno jel znaš kolko ti minić vredi. a kad se tu umješaju rijetki modeli ili L.E. tek?

netočne cijene može staviti bilo tko. Smile kupiš Auto Capital ili Oldtimer Praxis i prepišeš njihove bedastoče i to je to!
_________________
trt mrt smrt
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
ablass



Joined: 04 Nov 2011
Age: 56


Posts: 22
Location: Zagreb

PostPosted: Wed Nov 28, 2012 9:24 pm    Post subject: Cijene Minija Reply with quote

Hvala dečki! Dali ste si truda. Evo kak ja to vidim, pa možete po meni lupat do jutra, ali pišem:
Sudeći po vašim odgovorima i objašnjenjima, moram priznati da se sa svime slažem. Svaki stroj vrijedi onoliko koliko je u njega ulupano truda +sentiment..
Bez obzira, okvirna cijena znači red veličine i to je za prosječnog korisnika koji želi ući u svijet fantazije dovoljno. Treba mu to pružiti... To je dobra informacija.
Napravit će cjenik sa Brandom: MINI: tip Morris i to je to, kroz godine. Bit će dovoljno. Ostajete na kraju vi sa svojim klubom i entuzijazmom da čovjeku pomognete i da postane vaš član---eto ideje. By the way, drago mi je da komunicirate i trudite se...Jedni ste od rijetkih
_________________
volim engleze
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
issigonis
Mini Owner


Joined: 20 Feb 2010
Age: 45

Mini: inno cooper 1300,inno cooper 1300export,Red Hot,MK3 1000,inno cooper 1300export(Seneffe)
Posts: 1536
Location: Novi Zagreb-Zagreb

PostPosted: Wed Nov 28, 2012 9:42 pm    Post subject: Re: Cijene Minija Reply with quote

ablass wrote:
Hvala dečki! Dali ste si truda. Evo kak ja to vidim, pa možete po meni lupat do jutra, ali pišem:
Sudeći po vašim odgovorima i objašnjenjima, moram priznati da se sa svime slažem. Svaki stroj vrijedi onoliko koliko je u njega ulupano truda +sentiment..
Bez obzira, okvirna cijena znači red veličine i to je za prosječnog korisnika koji želi ući u svijet fantazije dovoljno. Treba mu to pružiti... To je dobra informacija.
Napravit će cjenik sa Brandom: MINI: tip Morris i to je to, kroz godine. Bit će dovoljno. Ostajete na kraju vi sa svojim klubom i entuzijazmom da čovjeku pomognete i da postane vaš član---eto ideje. By the way, drago mi je da komunicirate i trudite se...Jedni ste od rijetkih


MINI se inače označavaju BMW modeli (bar vani) dok se Mini ili Classic Mini označavaju stariji modeli do 2000.Bar nemoj stavljati tip Morris jer je to bila jedna od tvornica do Leylanda i to bode u oči jer podsječa na stanovitog Dančija sa Minimoris spikom.

ne znam kaj se bude dobilo sa takvim cjenikom osim pametovanja ponekih potencijalnih kupaca ,jer se več dosta ratuje sa spikom "pa za to si kupim golfa 19 gtdtrtrtmrttdi ,ali me jako podsječa na ex Yu novine i natpise cijena dobar 1500 dem,srednji 1000 dem loš 500 dem.

još samo da netko iz (bez uvrede,prvi mi padaju na pamet) recimo buba kluba odredi orginalnost stanja auta i njegovu vrednost i slika bu potpuna. nekaj napravit na silu na žalost može dati samo krivi uvid ili omalovažit trud nekih vlasnika minića. okvirnost vredi za aute do 7 godina starosti. ovdje (u večini slučajeva kod starodobnih auta) se svakom pojedinom primjerku treba pristupiti posebno da bi se dobila njegova približna vrijednost .

to me podsječa na pitanje "kolko košta Ferarri",ali bez ikakvih drugih podataka o vozilu.al ak može okvirna cijena.Hvala! Drinks or Beer
_________________
trt mrt smrt
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
bobo
Mini Owner


Joined: 03 Dec 2007
Age: 41

Mini: MK3 u dijelovima
Posts: 364
Location: Zagreb, Maksimir

PostPosted: Wed Nov 28, 2012 9:46 pm    Post subject: Reply with quote

Mislim da je bolje odustati jer naprosto nitko nije dovoljno hrabar da ti sastavi takav cjenik..

Uzmimo npr.

model MK2, godina 1969
Stanje: polutruljav ali prvi lak, mehanika zrela za popravak ali još uvijek vozi

kako odrediti cijenu tog modela? koja mi je referenca? U Hrvatskoj takvih modela nema u prodaji, a ne možemo usporediti s engleskom jer ih tamo ima relativno puno pa im je i cijena niža.
Ako bi netko eventualno i prodavao jedino što može je da lupi cijenu.

Zlatno pravilo pri određivanju cijene jest zakon ponude i potražnje međutim kod nas nema ponude, a i potražnja je skromna..
_________________
"The original history is made, never bought"
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Fakin
Mini Owner


Joined: 03 Jun 2007
Age: 45

Mini: 1000 '71, 1000 '76, Cooper S '71
Posts: 2034
Location: Zagreb

PostPosted: Thu Nov 29, 2012 8:21 am    Post subject: Reply with quote

Taj cjenik bi vrijedio samo za minije koji nisu slagani/restaurirani nego u original stanju. Recimo?
_________________
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Lilihip
Mini Owner


Joined: 21 May 2007
Age: 44

Mini: 1964 Morris 850
Posts: 2157
Location: Zagreb

PostPosted: Fri Nov 30, 2012 8:16 am    Post subject: Reply with quote

tek sada vidim ovu temu.

Mislim da se okvirna tablica može napraviti. neki modeli vrijede samim time što su rijetki modeli dok neki modeli minija vrijede samo zato jer su nakrcani skupim djelovima. osobno, mislim da sentiment ne treba uračunati u cijenu jer je to nešto nemjerljivo - sentiment jedino pridonosi pristupu održavanja i krajnjem rezultatu restauracije.

nažalost u HR nemamo baš "skupih" ili rijetkih minija pa je teško povući paralelu, ali npr. svi znamo da recimo Fakin slaže Cooper S-a i da će taj S vrijediti jedno 3 puta više jednom kada je složen u odnosu na istu razinu restauracije, a da je slagao Mini 1000 istog godišta. Prema takvoj podjeli vjerujem da je okvirni cjenik moguće napraviti.
Srećom tako nešto je već napravljeno i treba samo iskopati.

ja radim statistiku cijena polovnih i NOS mk1 dijelova pa će za jedno 10 godina napisat knjigu o tome Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
issigonis
Mini Owner


Joined: 20 Feb 2010
Age: 45

Mini: inno cooper 1300,inno cooper 1300export,Red Hot,MK3 1000,inno cooper 1300export(Seneffe)
Posts: 1536
Location: Novi Zagreb-Zagreb

PostPosted: Fri Nov 30, 2012 6:08 pm    Post subject: Reply with quote

sam kak klasificirati recimo mk3. za svaki model posebno???ko bu odredil cijene. jedan mk3 850 nemre imat cjenu kao 1000. 1000 SDL IMV nemre imat ko englez. nedavno su u srbiji našli 2-3 komada ,mislim da pouzdano jedan,za dva imaju indicije da bi mogli biti 1000 Special.a englezi procjenjuju da ih imaju kod sebe 3. u HR se sumnja na jednog.

Mini 1000 Special Limited Edition..
The Mini 1000 Special Limited Edition was launched in October of 1975.

Only 3000 of the Mini 1000 Special's were sold. All of these cars were produced for the home market of the UK. No Mini 1000 Special's were sold on the export market

The Mini 1000 Special's were only produced in two colours; Brooklands Green and Glacier White.

I am currently in the process of collecting information about the remaining amount of Mini 1000 Specials left, thought it is believed that not many have survived

When the Mini 1000 Special's were first produced they retailed at £1,406 which is £8,498 in todays money.


kak i njega ubacit (a ima ih očigledno) u cjenovni razred MK3. ipak je on najobičnija hiljadarka. a kod prodaje vredi ko suho zlato.kak ubaciti Innocenti mk3 1000,1001,1001export,cooper 1000,cooper 1300.

samo u MK3 modelima ima hrpe rijetkih modela za koje mnogi nisu nikad niti čuli ili ih vidjeli.a ti auti postoje. moraju se uračunati.

recimo tvoj mk1 je bil export model i sigurno vredi više nego da je bil za "domače" tržište. kak danas u HR odredit cijenu tom modelu. jedino da se vuče paralela sa nekim iz vana. a vani cjena radnog sata nije kao kod nas ,izbor auta je veči/manji i to je samo jedna sitnica koja dobrim djelom određuje cjenu.

kak dat cijenu za mk5 miniće. makar i za običan Mayfair,kad imaš 10", 12",bez diskova,sa diskovima,sa A i sa A+ motorom. imaš za njemačko tržište Mayfair Sport sa 10", sa 12". a ti auti se nemreju ubacit pod MK5 cijena od 1000 do 3000 eura, jer jedan mayfair sa 10" na bubanj kočnicama kojih ima dosta sigurno ne vredi kao Mini 25 ili Mini Thirty 30 a svi su MK5. čak mini 30 kojih ima 2,000 Cherry Red nema istu cjenu kao onih 1,000 crnih ili onih 200 koji su automatik. bar vani. jedino ak bumo mi zmislili toplu vodu.
_________________
trt mrt smrt
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Mini Club Zagreb
Admin


Joined: 05 Nov 2012
Age: 64

Mini: 1959-2000
Posts: 47
Location: Zagreb

PostPosted: Mon Dec 03, 2012 8:26 pm    Post subject: Reply with quote

Članovi MKZa su u petak 30.11.2012. raspravljali o cjeniku i donijeli zaključak da se takav cjenik u Hrvatskoj trenutno ne može napraviti,već svakom automobilu marke Mini treba pristupiti zasebno. Razloga je više da se ne nabrajaju svi ,ali svakako jedan od njih je i količina ponuđenih vozila.

Ako se situacija promjeni,MKZ će vrlo rado doprinijeti izradi cjenika jer smatramo da smo kompetentni te da se među našim članovima nalaze istinski poznavatelji marke i svakog modela classic minija od 1959.-2000. godine,te bez omalovažavanja drugih ljubitelja starodobnih vozila ,vjerujemo jedini (osim ponekih vlasnika Classic Minija) možemo donijeti relevantne podatke.

Mini Club Zagreb smatra da trenutni cjenik kakav predlažete ne bi bio od koristi jer ne može sadržavati istinite i točne podatke,pa ga kao takvog ne želi niti podržati,sudjelovati u njegovoj izradi niti stajati iza njega.

Sa štovanjem.
_________________
www.facebook.com/MiniClubZagreb
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Fakin
Mini Owner


Joined: 03 Jun 2007
Age: 45

Mini: 1000 '71, 1000 '76, Cooper S '71
Posts: 2034
Location: Zagreb

PostPosted: Mon Dec 03, 2012 10:41 pm    Post subject: Reply with quote

Nisam vidio cjenik ali slažem se sa ovom izjavom.
_________________
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Display posts from previous:   
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mini club zagreb Forum Index -> Općenito All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2  Next
Page 1 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group