Home - FAQ - Search - Memberlist - Usergroups - Register - Profile - Log in to check your private messages - Log in
 
mini radosti iz GB

 
Post new topic   Reply to topic    mini club zagreb Forum Index -> Galerija
View previous topic :: View next topic  
Author Message
gregor.tm
Mini Owner


Joined: 08 Jun 2007
Age: 51

Mini: MK1 traveller 66, mini turbo, ženin mini ;-), Elf, Spity,...
Posts: 998
Location: Maribor SLO

PostPosted: Fri Dec 21, 2012 8:56 am    Post subject: mini radosti iz GB Reply with quote

kao prvo izvinite.... jer ču vas udaviti fotkami. više od godinu dana se spremam da ih objavim..... ali.....nikako ne stižem. ako ih nestavim danas onda neče više biti aktualne.

kako sam objavu prvo napisao za mini klub srbije..... nisam uspjeo prvesti na hrvatski.
nadam se da neče biti zamjere i da preživite.

vreme beži, tako i godine.... zbog toga sam pre kraj godine odlučio da napišem moju najkraču reportažu sa najviše slika do sada vezano za englesku, london, mini, zimu itd.

sve je počelo nekoliko godina nazad kad sam sa ženom bio u Londonu pre božičnih i novogodišnjih praznika. prošle godine u 2011 smo se odlučili da odemo u London koji dan pre božiča i ostanemo skoro do nove godine. zašto? najači razlog je bio da je tada London potpuno prazan!
kako je to izgledalo?

pogledali smo za najeftinije karte. u oba prvca za dve osobe koštalo je oko 160€. uskoro smo jedno jutro seli u avijon. čim smo se podigli iz maglenog Graza pozdravilo nas je sunce:


na aerodromu odjednom iznenađenje. iznenada se pojavio ispred nas naš dragi Jeff!
kako smo pričali da dolazimo u London, zapamtio je dan i sat dolazka i tako nas sačekao sa svežim izdanjem mini magazina :


supruga mi je bila samo dve nedelje pre naše posete u Londonu. naravno odmah mi je htela pokazati šta je ona novo odkrila. Beatles prodavnica:


simpatične su bile razne fotke u prodavnici. tu su bili beatlesi sa poznatim učiteljem Mahariši Maheš Jogijem kod kojeg su neko vreme boravili u Indiji te odkrivali finija iskustva svestne razine pomoču Transcedentalne meditacije.


ogromno zlatnih, srebrnih ploča.... ogromno prave muzike iz 60tih!


kako smo izašli iz prodavnice videli smo rendgen minija .... hahhahhaha:


ako želiš da preživiš london koji je veoma skup grad sa nizkim buđetom onda su tu za spavanje najbolji youthosteli. imali smo sreče da smo u samom centru našli spavanje na noč za dve osobe za oko 19 funti????
skromna sobica ali ionako smo u njoj samo spavali.


odmah smo otišli na božični vašer kojeg zimi uvek obiđemo. srečom bio je u blizini


za pivo je bilo preladno, sva sreča na svakom koraku nude kuvano vino:


još uvek su aktualne iste stvari za prodaju.


počela je potraga za minijima:


zapravo sve što ima veze sa minijem pa makar to bila engleska zastava na rangli:


da, da, ni telefoni nemogu biti bez motiva minija:


ovo je išlo samnom kući. DVD i knjiga u pakovanju LP ploče za samo 5 funti!


mini i engleska zastava je na svakom koraku!


ali na svakom koraku baš ni nema više lepih starih engleskih limuzina:


ali ima motiv minija na svakom uglu. pa ako treba i na majici:


ako su u engleskoj, onda to osečaš na svakom koraku:


aha, dobro oko odmah nanjuši minija:


prvi dan smo izabrali šetnju kroz Porto Belo. jedan od najboljih marketa u londonu. poznat je po antikvarijatima. ulica duga nekoliko kilometara sa ogromno prodavnica i štandovima sa svim mogučim stvarima.


žena me nije uspevala izvuči iz mnogih prodavnica koja imaju brojne tablice!!!!


koju izabrati je večno pitanje:


naravno bez minija motiv nebi bio savršen,


miniji, miniji, miniji,


nema prave reklame bez minija:


večina konzervi minija je crvenih. ovaj je bio beli. prekrasan!!!!


italian job


još uvek zanimljive kolekcije koje se stave u ram:


a sa zadnje strane svake slike minija detaljni opis:


da se nebi smrzli otišli smo svake toliko u prodavnice koje su fenomenalno kreativne što se tiče interiera. evo jedne ideje kako mogu da se iskoriste stare gajbe:


ajme miniji, miniji..... zaista je to zarazno!


u prodavnici sve za 1 funt.... i mini za 1 funt...... naravno spasili smo ga i otišao je sa nama..... ajme kiča li.....


svake toliko naletelo se na staru englesku klasiku. ovog rovera bi bilo greh neuslikati ga!


svaki dan smo čak uspeli videti po koji mini! na žalost samo novi miniji iz 90tih


i pravi engleski ručni limarski rad:


na svakom koraku brinu se za turiste!!!! napisi na pešačkim prelazima svi su popisani sa gledaj desno!!!! zašto? mi smo naviknuti da kad prelazimo put prvo pogledamo na levo! kako njihovi auti dolaze iz suprotnog pravca lako mogu da zgaze zbunjene turiste:




to če biti dosta za danas.
nadam se da se vam kič slike sviđaju. i ako hočete mogu uskoro nastaviti. imam još samo cca. 180 slika za objavu Smile
_________________
www.miniforum.si
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
gregor.tm
Mini Owner


Joined: 08 Jun 2007
Age: 51

Mini: MK1 traveller 66, mini turbo, ženin mini ;-), Elf, Spity,...
Posts: 998
Location: Maribor SLO

PostPosted: Fri Dec 21, 2012 8:57 am    Post subject: Reply with quote

inače englezi imaju jako čudan ukus za detalje na autima.
ovaj je samo jedan od nevinih što se tiče ogledala- retrovizora:


pošto smo još uvek bili na fenomenalnom Portobelo marketu..... i kako je tamo svaki moguči kvadratni metar zauzet..... onda se neki snađu i svoj stvari prodaju na autu. ovaj primer je prodaja koža na engleskom taksiju:


ako želiš da prošetaš glavnom ulicom pijace Portobelo marketa i da zaviriš na svaku tezgu onda potreban skoro jedan ceo dan.


motivi majica se svi vrte u istom pravcu. naravno bez minija neide:


skora svaka stvar može da ima MINI motiv:


ovo su več Paul Smith skluplji motivi. kasnije če biti poslikane i cene njegovih originalnih artikla:


žena mi dala dozvolu da se odlučim za jednu tablicu :fgh: ..... e pa sad koja če iči samnom?


zanimljivo mi je zaviriti u privatna dvorišta londonskih kuča. ova je u samom centru.... i očito imaju u krvi brigu za cveče, bilje, dekoraciju itd.... sa tim, da je to bio decembar!


jubiljeni novi mini napravljen za 50 godišnjicu minija. dali su mu ime Camdon. po Camdon marketu koji je daleko najbolji u Londonu. mada je to ceo predeo londona i na naki način največa i najbolja pijaca! više slika če biti kasnije:


dosta novina se može uzeti besplatno na ulazima u metro stanice. novine su razne od engleskih do indijskih:


one bolje novine kao što je npr. ovaj Leyland magazin.... ipak treba kupiti:


nema mini magazina.... ali ima mini world:


kad se ogladni..... ide se na burek!!!! (a ima jedna razlika između englesko turskog i srpskog bureka. dali znate koja? engleskog mogu da jedu vegeterijanci Laughing zašto? jer je napraveljn sa uljem i ne maščom kao srpski.


sva sreča da su tu spremali prostor za italijanski fast food inače bi izrezali minija!!!



kako izgleda kad ideš u prodavnicu naveče? pa sve je crno. ne zbog noči.... nego što su tada u prodavnicama uglavnom samo crnci. u jednom južnijem predelu londona skoro nema belog čoveka na ulici.
u toj prodavnici smo videli samo jednu belkinju.... a i ona je bila udata za crnca.


ovo baš nisam razumeo kakav je to vintage sir. verovatno za ljubitelje oldtajemera. to znači star preko 30 godina hihihihi


kako je greh da neodemo u našu najomiljeniju prodavnicu za odeču na Oxford street..... otišli smo da pogledamo kako izgledaju razprodaje. preko dana je bilo toliko ljudi da je bilo zabavno gledati kako sve leti na sve strane. po podu sakupljaju odeču sa metlama. u večernim satim izgleda ovako:


uvek se smejemu koliko ljudi tamo kupuju. ali sve je toliko povoljno i cene zaista smešne.... da smo i nas dvoje sa ženom postali isti potrošači kao i ostali. napuniš nekoliko kesa sa odečom i potrošiš manje od 100€.


i polako na metro po podzemnim cevima do naše sobice. cura kod vrata sigurno je 20 min modelirala svoje trepavice sa nekim gvozdenim kalupom koji je izgledao kao neka proteza..... i verovatno sam bio ja jedini koji sam je promatrao.


na našu stanicu smo stigli kasnim satima.... tako da su i več stanice bile prazne:


lov na sniženja i traganje po londonskim ulicama se nastavlja (kako je slovenija toliko mala zemlja da je često ni nacrtaju na mapu sveta..... ipak se slovenački jezik našao na lutki za sniženja..... napis Znižanje:

_________________
www.miniforum.si
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
gregor.tm
Mini Owner


Joined: 08 Jun 2007
Age: 51

Mini: MK1 traveller 66, mini turbo, ženin mini ;-), Elf, Spity,...
Posts: 998
Location: Maribor SLO

PostPosted: Fri Dec 21, 2012 8:57 am    Post subject: Reply with quote

naš odlazak u london je bio preko praznika. mislim da je slika nastala točno na božič.
ulice su bile totalno prazne. nakon 18h nije bilo nikokoga po ulicama. kafane, restauracije su se zatvorile. prodavnice mislim da čak u 12h.
izgledalo je nakako tako:


bez ljudi ali sa puno ukrasa i svetala:


prekrasna arhitektura sa ogromnim novogodišnjim ukrasima:


tu smo izabrali i mesto za božičnu večeru :wink:
kako je bilo sve zatvoreno, otvorili smo rance- torbe i iz njih izvukli sve najbolje što smo nakupovali u prodavnicama dok su još bile otvorene. skromno malo ciganski ali dobro i simpatično. glavno je da smo uživali:


nastavili smo božičnom nočnom šetnjom. izlogi su bili puni i zanimljivo je bilo promatrati šta sve na ovom svetu postoji:


neide baš lako bez minija:


tipični londonski kič:


još više kiča:



da vam nedosađujem samo sa minijima..... evo malo i ostalog:


imaš osečaj da ništa nepostoji bez engleske, barem engleske zastave :thinking:


evo i engleskog humora:-)


i engleski stil:


evo malo i italijanskog stila...... ali ovog puta mi je bila zanimljiva tablica:


evo i malo uličnog ukrasa:


malo uličnog događanja:


nočnog ambienta:


u pozorište ovog puta nismo išli. mada je taj predeo londona poznat po najboljim pozorištnim igrama:


i gle.... naleteli smo na malo slovenije u londonu. na avtobusu je bio čak i Bled!!!!


neverujete?
evo još malo Bleda u boji:


a najbolji deo tog večera!!! mini u izložbi:


nakon kratke noči ujutro rano smo se uputili u nove šetnje.
englezi imaju na svakom prelazu- pešačkom puno napisa i upozorenja kako nebi turisti iz navike gledali u pogrešnu stranu dok prelaze pešački prelaz...... jer kao što sam več rekao.... auto ti ne dolazi sa leve nego desne. potrebno je neko vreme da se navikneš.


čak i konji imaju sve staze do parka!


dan nakon božiča je bio neviđen. oxford street je bio prazan!!!!!
preko dana nemožeš ali zaista nemožeš da hodaš od svih ljudi. imaš osečaj kao da se nemičeš, nego da si deo mase koja se miče svojim tempom. ovoga puta smo hodali po sredini oxford street takorečeno sami!!!! i skoro bez auta. zapravo auta nije bilo..... možda sa vremena na vreme koji taksi.


u sporednim ulicam imaš ponekad osečaj kao da si koji vek nazad.... barem ako pogledaš kanalizacijsku instalaciju i cevi koje su montirane sa vanjske strane zidova.


vreme je bilo i za jutranju kaficu. zapravo to je največa kafa koju sam možeš naručiti. po običaju uvek kad dođemo u london naručimo za mene najbolju kafu- costa kafu! a iskreno rečeno to je i moja najskuplja kafa u životu.... ali jbg.... nisi u londonu svaki dan.


a i potrebno je isplanirati plan hodanja za taj dan. bar je nudio tu mogučnost a veličina kafe vreme.


a da smo zaista hodali evo dokaza!!! zašto hodali?????? jer je bio ceo london mrtav. to znači nije vozio nijedan metro, bus, voz itd.... zaista su ti englezi religiozni. a mi kao največi grešnici šetali od ranog jutra do kasne noči. mislim da smo taj dan prehodali barem po mapi oko 40km. verujem da čete sumnjati u brojku..... ali istinita je.


raspale su se i ženine cipele.
srečom indijci imali otvorenu prodavnicu.... i kupili nove.


a stare ostavili duhovima londona pored klupe:


možda drugi put kupimo martinsice da izdrže sve napore:


na putu treba i stati na wc. englezi su opsednuti sa higienom. napisi na svakom koraku.


još uvek smo izloge samo gledali:


čak i intimne baterijske vibracijske spravice su u izlozima. jbg.... samo seljak nisam na početku odmah znao u šta gledam.


nezam dali je minijev intimni deo auspuh ali ovaj je sigurno velik..... čak ga i vuče po podu (baj d vej.... dobro parkiranje):


eeeeee, to je moj buduči trošak. nissan figaro!!!!!!! definitivno če biti uskoro ženin avto za svaki dan. jedini pravi retro auto iz 91 godine. napravljenih je bilo samo 2.000. da si ga mogao kupiti, trebao si živeti u japanu i nekoliko dana spavati na ulici da bi došao na red. navodno je bilo lakše pogoditi na lutriji nego dobiti figara:


na veliko iznenađenje!!!!!!! moj jedan omiljenih modela!!!!! hindustan ambasador!!!! i to pravi indijski. več je više od 6 godina kad sam ga poslednji put video po indiskim putevima. odmah nakon toga sam znao kako je moguče da sam ga video. pa bio sam u ulici sa puno indijskih restauracija.


išli smo i po starijem delu grada:


i nema kraja čarobnoj arhitekturi:


ko nebi znao Twinigns čajeve? ovo je prva zgrada u engleskoj tog poznatog čaja. zapravo i najstarija tvrtka za uvoz čajeva itd....


poznata ali jako dobro sakrivena crkva (tražili smo je pola sata po ulicama) gde je bila snimana da vinčijeva šifra:


i vreme za ručak. znam da vam izgleda čudno..... ali kako imamo svoj tempo hodanja nama najviše odgovara da stanemo, sednemo gde nama odgovara, gde se nama sviđa i da jedemo točno tada kad smo nas dvoje gladni i upravo to što se nama sviđa i srečom uvek nosimo hranu sa sobom. ovaj ručak pored temze ostaje u sečanju;


da, Temza je ogromna i brza reka:


valja se preči i preko Temze Wink
super su im mostovi. tog dana smo prošli sigurno preko 6 mostova. ovaj je najnoviji.


na drugoj strani su zanimljive ulice i čak jedan trgovski centar koji je bio nekad glavni za iztovor čajeva. unutra su uplovile lađe jedrenjače i okolo su bila skladišta. naravno sada tu nema vode.... nego je u popločeno i puno restaurana itd.


a nekad je verovatno izgledalo ovako:


vojna mornarica, zapravo danas muzej!


i došetali smo se do tower brich:


most je zaista fascinantan. ali kad ga vidiš u živo.... još je nekoliko hiljdadu puta lepši!


pored mosta je i zamak u kojem su još uvek čuva zlato i drago kamenje od kraljice:


kako nečemo tu o istoriji londona i da je tu izbio največi požar u istoriji londona.....


zbog toga čemo rađe gledati fini engleski dizajn automobila;-)


na žalost do hotela je bilo sigurno 10 i više km. zbog praznika podzemna železnica nije radila:


po broju katanca mislio sam da neče biti nikad više otvoreno:


srečom je bila tabla koja je davala nadu da če podzemna ipak jednom oživeti:


ipak novogodišnji london nudi užitak nočnim šetnjama za one koji to znaju:


sve je bilo u svetljucajučim lampicama


svaka zgrada u svom stilu:


kao da su se takmičile koja če biti lepša:


i svaka ulica je imala svoj stil ukrasa:


tu polako završavam moje nočno pisanje.
ima još dosta materiala. za nedelju dana se vračam kuči pa nastavljam sa pisanjem.
hvala vam na pažnji i čitanju.
_________________
www.miniforum.si
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
issigonis
Mini Owner


Joined: 20 Feb 2010
Age: 45

Mini: inno cooper 1300,inno cooper 1300export,Red Hot,MK3 1000,inno cooper 1300export(Seneffe)
Posts: 1536
Location: Novi Zagreb-Zagreb

PostPosted: Fri Dec 21, 2012 4:07 pm    Post subject: Reply with quote

Clapping Clapping Clapping *BOSS* kao i uvjek-CAR si !!! *HI*
_________________
trt mrt smrt
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
mojito minimal
Mini Owner


Joined: 27 Feb 2010
Age: 45

Mini: mk 3 terapeut custom,mk3 alan ford mini
Posts: 439
Location: dalmacija

PostPosted: Fri Dec 21, 2012 7:10 pm    Post subject: Reply with quote

opsežno i detaljno!
bravo!
_________________
Built,not bought
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    mini club zagreb Forum Index -> Galerija All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group